Specjalne patrole ruszyły na Starówkę. Chcą wyeliminować…

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

W tym tygodniu na ulicach zespołu staromiejskiego będzie można spotkać wspólne patrole strażników miejskich, kontrolerów strefy płatnego parkowania i urzędników z biura Toruńskiego Centrum Miasta. Na co będą zwracać szczególną uwagę?

Na toruńską Starówkę wyruszają mieszane patrole: strażników miejskich, kontrolerów strefy płatnego parkowania i urzędników z biura Toruńskiego Centrum Miasta. Cel?

Mają “wyeliminować nieprawidłowe i nieopłacone parkowanie wśród kierowców parkujących w strefie. Przy okazji sprawdzą czystość i oznakowanie” – informują miejscy urzędnicy.

– Wspólne patrole kontrolerów strefy płatnego parkowania oraz strażników miejskich będą wyruszały co kilka dni – informuje Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Pracownicy MZD będą sprawdzali wnoszenie opłat za postój w strefie, natomiast strażnicy będą prowadzili interwencje w zakresie nieprawidłowego parkowania w strefie zamieszkania, która obowiązuje na starówce.

Sprawdzane będą również zezwolenia, które MZD wydaje na wjazd i krótkotrwały postój na terenie Starówki. W sezonie turystycznym zaś kontrole rozszerzą się o weryfikację zezwoleń na zajęcie pasa drogowego pod letnie ogródki.

– Połączenie naszych patroli oraz pracowników strefy i biura Toruńskiego Centrum Miasta daje możliwość zwiększenia ich liczby – tłumaczy Mirosław Bartulewicz, komendant Straży Miejskiej w Toruniu. – Chcemy uporządkować newralgiczne punkty na Starówce. Z naszych obserwacji wynika, że wielu kierowców zostawia samochód na chodnikach i w miejscach niedozwolonych, niszcząc nawierzchnię chodników, zieleń, a także często blokując wjazd czy ograniczając widoczność. Sprawdzimy również oznakowanie poziome i pionowe.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *