Spędź ferie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy [PROGRAM]

Kultura Wiadomości
Fot. nadesłane

W sobotę (29.12) w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się ostatnie w tym roku zimowe warsztaty. Styczeń przyniesie zaś wiele promocji i długo wyczekiwane zajęcia feryjne. Zimowa przerwa międzysemestralna trwać będzie w województwie kujawsko-pomorskim od 14 do 25 stycznia.

W trakcie sobotnich warsztatów „Pada śnieg” uczestnicy wspólnie z animatorami przeprowadzą eksperymenty związane z zimą i sylwestrową nocą. Dodatkowo każdy będzie miał okazję stworzyć nietuzinkową, sylwestrową ozdobę.

REKLAMA

Zajęcia odbędą się o godz. 11:00 i 14:00. Bilety można kupić w kasach Centrum lub poprzez elektroniczny system sprzedaży online. 

W pierwszej połowie przyszłego miesiąca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zwiedzić będzie można w promocyjnej cenie. Od 2 do 11 stycznia bilety na interaktywne wystawy kosztować będą 10 zł. Do dyspozycji zwiedzających będą wszystkie ekspozycje, dostępne obecnie w centrum nauki. Po nowym roku będzie można skorzystać wyłącznie ze zwiedzania.

– Dostępne będą również bilety rodzinne. Opiekunowie grup zorganizowanych dokonują zakupu biletów promocyjnych w zależności od wielkości grupy. Muszą również zakupić bilet dla siebie – mówi Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki.

Od 14 do 25 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim trwać będą ferie. W tym czasie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży. Na czas zimowego wypoczynku zaplanowano 6 specjalnych warsztatów, które będą odbywały się od wtorku do niedzieli. Feryjną ofertę centrum nauki otwierają sobotnie zajęcia “Sztuka Aborygenów”. 

– Udamy się w podróż, aby poznać Aborygenów, którzy stworzyli najstarszą trwającą nieprzerwanie do dziś kulturę na naszej planecie. Kropkowanie jest najbardziej charakterystycznym elementem sztuki aborygeńskiej i właśnie jemu poświęciliśmy ten warsztat. Sama technika jest bardzo prosta, lecz daje naprawdę niesamowite efekty – wyjaśnia Marcin Centkowski.

W niedziele Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia poświęcone węzłom, we wtorki uczestnicy odbędą podróż po najzimniejszych miejscach naszej planety.

– Dowiemy się, jakie organizmy potrafią przeżyć w tak niesprzyjających warunkach, i co człowiekowi pozwala przetrwać arktyczne mrozy oraz ciemność polarnej nocy. Przyjrzymy się życiu Inuitów, odwiedzimy Polską Stację Antarktyczną, by na koniec podryfować z górą lodową po bezkresnym oceanie – mówi Centkowski. 

W środy w centrum nauki będą odbywały się warsztaty “U u Ga Ga!, czyli poradnik młodego jaskiniowca”. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jakie zwierzęta żyły na Ziemi w epoce lodowcowej, z jakich materiałów nasi przodkowie wykonywali narzędzia i poznają drzewo rodowe naszego gatunku.

W czwartki, wykorzystując różne formy plastyczne i techniczne uczestnicy warsztatu “Wszyscy na scenę” będą mogli poczuć się jak prawdziwi artyści, projektując, reżyserując i odgrywając swoją sztukę teatralną.

– W trakcie piątkowych zajęć “W góry!” wspólnie z uczestnikami odbędziemy podróż po górskich zakamarkach, w których będzie można spotkać ciekawe organizmy, niezwykłe zjawiska krasowe oraz atmosferyczne – wyjaśnia rzecznik Młyna Wiedzy. 

Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 9:00-10:00 i 11:00-12:00. W soboty i niedzielę Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zwiedzanie wystaw będzie możliwe od wtorku do piątku w godz. 9:00-15:00 (bez tur), natomiast w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. 

Opisy warsztatów można znaleźć na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Ilościowe podsumowanie 2018 roku w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od 1 stycznia do 27 grudnia 2018 r.:

 • 5936 uczestników zajęć w specjalistycznych pracowniach, 
 • 1050 uczestników zajęć w pracowni multimedialnej, 
 • 3675 uczestników zajęć dla przedszkoli, 
 • 4001 uczestników ścieżki tematycznej, 
 • 6459 uczestników warsztatów, 
 • 99710 osób, które zwiedziły wystawy, 
 • 35606 osób, które uczestniczyły w wydarzeniach organizowanych w infrastrukturze CNMW, 
 • 34500 osób, które uczestniczyły w wydarzeniach organizowanych poza infrastrukturą CNMW, 
 • 462 zajęć w laboratoriach, 
 • 100 zajęć w pracowni multimedialnej, 
 • 197 zajęć dla przedszkolaków, 
 • 353 terminów ścieżek tematycznych, 
 • 396 zajęć warsztatowych, 
 • 909 tur zwiedzania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *