Speedrowerzyści zakończyli sezon. TSŻ Schoenberger z brązem

Box2 Sport Wiadomości
fot. Bartosz Fryckowski

Wczoraj na torze w Częstochowie odbył się drugi mecz o trzecie miejsce w tegorocznej CS Superlidze. W meczu z miejscowymi Lwami Avia zawodnicy TSŻ Schoenberger wygrali 82:74, tym samym zdobywając pierwszy po czterech latach przerwy medal ligowy.

Torunianie mieli po pierwszym spotkaniu 21 punktów zaliczki. Pojedynek był bardzo wyrównany i przyjemny dla oka kibiców zebranych na obiekcie oraz przed ekranami, jednak lepsi okazali się goście, którzy już na cztery biegi przed końcem spotkania zapewnili sobie zdobycie brązowego medalu drużynowych mistrzostw Polski w speedrowerze.

REKLAMA

Siłą torunian w tym starciu była wyrównana drużyna. Oprócz jadącego w jednym biegu Filipa Kowalskiego każdy z występujących na torze przedstawicieli naszego miasta zapisał przy swoim nazwisku tzw. dwucyfrówkę. Najlepiej wypadł Remigiusz Burchardt (13+1). Wśród Lwów z kolei najlepszym dorobkiem punktów w ostatnim spotkaniu sezonu mógł pochwalić się Marcin Szymański (20 punktów).

Dotychczas w dorobku TSŻ było czternaście medali zdobywanych rokrocznie od 2004 roku: cztery złote, osiem srebrnych i dwa brązowe. Ostatni krążek to złoto z 2017 wywalczone po najlepszym sezonie w historii klubu, gdy TSŻ nie przegrał ani jednego spotkania. W tym roku drużyna zdobyła także srebro Mistrzostw Europy Drużyn Klubowych.

Złoto w CS Superlidze zdobyli zawodnicy Aseko Orła Gniezno, srebro przypadło MS Śląskowi Świętochowice. Druga z toruńskich ekip w walce o miano najlepszej drużyny w kraju, czyli Drwęca Kaszczorek zajęła w tym sezonie 8. miejsce

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *