Spektakl teatralny poetyckiej grupy „Wers” już w sobotę

Kultura
fot. nadesłane

Trwają próby grupy poetyckiej z Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która realizuje międzypokoleniowy projekt nieformalnej grupy „Architekci wyobraźni”. Projekt nosi nazwę: „Nieśmiertelny znaczy wiecznie młody”.

Na spektakl złożą się wiersze poetów z grupy „Wers”, do której należą: Antoni Cichy, Gustawa Anna Sowa, Joanna Wrzesińska, Mariola Włodarczyk, Anna Jung oraz Tadeusz Paprzycki.

REKLAMA

Grupa działa już od 15 lat. Z tej okazji wydali tomik złożony z własnych poezji pt. „Uśmiechy jesieni”. Przy okazji powstał pomysł, by z wierszy ułożyć poetycki spektakl.

– Występ poprzedzi film opowiadający o grupie – mówi Radosława Graczyk, organizator przedsięwzięcia, z fundacji „Architekci wyobraźni”. – Miałam przyjemność współpracować z grupą przy okazji opracowania ich antologii poetyckiej. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że są to bardzo wartościowe wiersze i że ludzie je piszący są niezwykli. Dlatego warto poznać te wiersze, a zwłaszcza ich twórców. Przedstawienie napisaliśmy wspólnie: z połączenia tak różnych i ciekawych osobowości wyszło coś niezwykłego.

Projekt współfinansowany jest przez Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych „Tłok”. Przedstawienie odbędzie się 1 grudnia (sobota) o godz. 16 w sali kinowej CSW przy ul. Wały gen. Sikorskiego 13.

Kontynuacją będzie spotkanie z grupą „Wers” na ich wieczorze autorskim w Książnicy Kopernikańskiej 7 grudnia.