Spieszmy się kochać ludzi… Torunianie wpisują się do księgi kondolencyjnej pamięci Pawła Adamowicza

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wystawiona w Urzędzie Miasta księga kondolencyjna poświęcona zmarłemu tragicznie prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi przyciąga rzesze torunian. Swoje wpisy zamieszczają zarówno włodarze jak i zwykli mieszkańcy. Oto niektóre z nich.  

„Boleję nad śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza i okazuję Mu pamięć, modlitwę i hołd. Był człowiekiem, którego opiece powierzano dobro publiczne Gdańska, miasta bliskiego i zaprzyjaźnionego z Toruniem. Znałem Prezydenta od wielu lat. Był osobą dobrą, pogodną, ciepłą, bardzo rodzinną i pełną miłości dla swoich najbliższych. Zabraknie nam człowieka prawdziwej wolności i solidarności. Szanowny Panie Prezydencie, Drogi Pawle! Kopernikański Toruń żegna Cię z czcią i należnymi honorami. Twoim wyjątkowym spadkiem sympatia dla Torunia – miasta, które znałeś i lubiłeś. Spoczywaj w pokoju wiecznym, niech Dobry Bóg ma Ciebie w opiece”.

Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia  

„Pogrążonej w smutku rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz władzom miasta Gdańska składam wyrazy głębokiego współczucia z powodu tragicznej śmierci śp. Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska”.

Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko-Pomorski

Panie Prezydencie – Dziękujemy! Połamaliśmy się na miliony kawałeczków, ale obiecujemy poskładamy je wszystkie w całość. Dziękujemy za wszystko, co Pan zrobił dla WOŚP. Pamięci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza

WOŚP Sztab Toruń

„Wiadomość o Twojej śmierci zastała mnie w podróży, a powstały wtedy wiersz niech będzie wyrazem szczerego bólu serca.

Zanim upadłeś, spojrzałeś na Gdańsk swój ukochany

Co rósł pod Twoją ręką

Chciałeś się podnieść, lecz Twoje rany nie pozwoliły na to,

Chciałeś wyszeptać „Zostanę z wami, Drodzy Gdańszczanie”

Lecz Twoje usta już nieme były.

I nic z tych godzin, kiedy czekałeś na dalszą drogę

Nie zmarnowałeś.

Patrzyłeś na swe życie i dziękowałeś, przepraszałeś,

Dobrze swą pracę wykonałeś.

I nadszedł czas ostatni, tak rożny od twych planów,

Bo krótki, ale innego tu nie miałeś.

„Niech ten czas serca ludzi zmieni” –

Tak umierając pomyślałeś”.

Mieszkaniec Torunia

„Drogi Panie Prezydencie, Nie dałeś się zaskoczyć, chociaż śmierć przyszła okrutna w tak nagły sposób. Ty stałeś z przesłaniem pełnym dobra i pokoju. Pozostając ufny Bogu Miłosiernemu, że łaską swą wypełni życie Twoje, które tak szumnie i wielce pisałeś, i przyjmie Ci na swe niwy, byś odpoczywał w pokoju i radości wiecznej”.

Mieszkanka Torunia  

„Precz z przemocą! „Zło dobrem zwyciężaj” Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Panie Prezydencie za szybko odszedłeś… Spoczywaj w pokoju”.

Mieszkanka Torunia

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *