Spisał dane z karty babci i robił zakupy przez internet. 13-latek stanie przed sądem

112 Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Policjantom z komisariatu na toruńskim Rubinkowie udało się rozwiązać dość niecodzienną sprawę. Od połowy kwietnia do początku czerwca z konta 61-letniej kobiety ginęły drobne kwoty pieniędzy. Okazało się, że odpowiedzialny był za to jej 13-letni wnuczek, który spisał dane z karty płatniczej babci i dokonywał zakupów przez internet. Wpadł tuż po tym, jak czterokrotnie usiłował kupić rower.

13-latek posługiwał się danymi z karty swojej babci przy zakupach internetowych. Wykupił m.in. dostęp do telewizji i filmów, a także kask, a jednym z jego kolejnych celów był rower. Wysokość transakcji przekraczała jednak dzienny limit karty. Mimo to, nastolatek podjął próbę kupna roweru cztery razy. Jego babcia nie miała o niczym pojęcia i sprawa znikających pieniędzy i podejrzanych transakcji trafiła na policję. Kobieta nie udostępniała nigdzie danych swojej karty, nigdy też jej nie zgubiła. 

Zajmujący się sprawą funkcjonariusze szybko wpadli na trop 13-latka, który dokonywał transakcji. Łącznie z konta babci wydał kilkaset złotych. Teraz stanie przed Sądem Rodzinnym i do spraw Nieletnich. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *