Społeczne taksówki na ulicach Torunia. To pierwszy pomysł na taką skalę w Polsce

Box1 Wiadomości
Fot. OWES Toruń

Idea społecznej taksówki jest prosta. To usługi transportowe, połączone ze wsparciem pasażera w podróży. Wniesienie zakupów do mieszkania? Pomóc w zejściu po schodach? Zaprowadzenie do lekarza? Tym właśnie zajmą się kierowcy taksówek OK-NON-PROFIT. Firma oferuje także tradycyjne przewozy.

Od wczoraj po ulicach Torunia jeżdżą taksówki społeczne firmy OK-NON-PROFIT, związanej z Fundacją Opiekun Prawny. Taksówki społeczne łączą usługi transportowe z usługą asysty społecznej. Taka oferta kierowana jest m.in. do seniorów i osób niepełnosprawnych. Kierowca taksówki społecznej staje się – na czas podróży – także społecznym opiekunem pasażera. Sprowadzi po schodach, pomoże się ubrać, wniesie zakupy do mieszkania czy zaprowadzi do lekarza, a jeśli wymaga tego sytuacja – poczeka. Takie usługi rozliczane są najczęściej w systemie godzinowym i są znacznie tańsze niż w przypadku innych podmiotów. Jest to możliwe, ponieważ taksówki społeczne prowadzą także zwykłe, komercyjne kursy. To właśnie dochód z tych kursów pozwala znacząco obniżać koszty usług dla osób potrzebujących. Każdy przejazd komercyjny to wspieranie przejazdów społecznych.

Honorujemy także kartę dużej rodziny i w każdym naszym samochodzie zainstalowany jest fotelik dla dziecka – dodaje przedstawiciel firmy OK-NON-PROFIT. – Warto podkreślić, że społeczne taksówki na taką skalę to pierwszy tego typu pomysł w Polsce. Nasze taksówki są społeczne nie tylko dlatego, że wiążą się z usługą asysty. Dodatkowo, zatrudniamy osoby defaworyzowane na rynku pracy, czyli chociażby bezrobotnych albo osoby bezskutecznie poszukujące wcześniej pracy. U nas dostają bezpiecznie zatrudnienie.

Wszystkie auta posiadają 6 miejsc, mogą więc przewieźć dużą rodzinę. Wiosną udostępniony zostanie w nich bagażnik dachowy, a docelowo możliwe będzie nawet zamówienie auta z przenośną lodówką, aby bezpiecznie dowieźć do domu mrożone zakupy. Cena 1 minuty asysty to 1 zł. Przy przejazdach cena za 1 km to 2 zł, a opłata na start to 3 zł. Przejazdy można zamawiać pod nr tel.: 500 56 56 99.

Tagged

1 thought on “Społeczne taksówki na ulicach Torunia. To pierwszy pomysł na taką skalę w Polsce

 1. PRYMITYWNE i wiele w tym nieprawd. Nielegalna-w mojej opinii-konkurencja wobec toruńskich przedsiębiorcòw taksòwkarzy. To wykorzystanie pandemii dla wyniszczenia taksòwkarzy w Toruniu.
  Przysługuje Wam, taksòwkarzom sądowe zabezpieczenie wobec ewentualnej-
  NiELEGALNEJ działalności OK-NON-PROFIT.
  To podstęp i wykorzystywanie osòb starszych i niepełnosprawnych.
  APELUJĘ!!
  Pan Tomasz Organek,
  Pan Adrian Miedziński:
  BROŃCIE LUDZI STARSZYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *