Nocna Dycha Kopernika w tym roku pod hasłem #SolidarniZUkrainą

Miłośnicy biegów z Torunia i okolic w sobotę 18 czerwca będą mogli wziąć udział w kolejnej edycji wydarzenia pn.: Nocna Dycha Kopernika. Uczestnicy będą rywalizować w konkurencjach biegowych na dystansach 5 km oraz 10 km, a także w konkurencji nordic walking na 5 km. Na zwycięzców czekają pamiątkowe medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Nocna Dycha Kopernika 2022 wystartuje o 22.00 spod sklepu Decathlon w Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego w Toruniu. Pakiety startowe będzie można odbierać w biurze zawodów w godz. 13.00-21.00 po okazaniu dokumentu tożsamości. Biegi zostaną rozegrane wśród kobiet i mężczyzn w różnych grupach wiekowych. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają pamiątkowe puchary za miejsca I-III, zaś w klasyfikacji wiekowej dla zwycięzców za pierwsze miejsca przewidziano puchary i nagrody rzeczowe. Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

Tegoroczne wydarzenie organizowane jest pod hasłem #SolidarniZUkrainą. Organizatorzy zachęcają do startowania w żółto-niebieskich barwach. W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka strojów sportowych dla uchodźców, a część opłaty wpisowej przekazana zostanie na rzecz zbiórek pomocowych. Biegacze z Ukrainy zostaną zwolnieni z wpisowego.