Historyczny sukces szermierek z Torunia

To niezwykle ważne wydarzenie dla reprezentantek Toruńskiej Szkoły Szermierki i całego województwa kujawsko-pomorskiego, ponieważ od ponad 20 lat nie udało się zdobyć medalu w kategorii kadeta.

W miniony długi weekend Szczecin był areną zmagań młodych sportowców z całej Polski. W ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych odbyły się zawody szermiercze, w których rywalizowali młodzi zawodnicy i zawodniczki z różnych regionów kraju.

Wśród uczestników tegorocznej olimpiady w Szczecinie znalazły się reprezentantki Toruńskiej Szkoły Szermierki, które trenowały pod czujnym okiem Olgi Cygan. To właśnie zawodniczki z tej szkoły, Aleksandra Szymańska, Antonina Miller, Natalia Kubik oraz Maja Szymańska, stanowiły reprezentację województwa kujawsko-pomorskiego w szpadzie.

Walka w zawodach indywidualnych była bardzo zacięta, a zwycięstwo w tym roku przypadło Aleksandrze Szymańskiej, która pokonała wszystkie rywalki z wyjątkiem jednej zawodniczki z Krakowa. Dzięki temu zajęła piąte miejsce w grupie i przeszła do walk pucharowych. Tam pokonała kolejne przeciwniczki, w tym zeszłoroczną triumfatorkę, Oliwię Janeczek. W finale zmierzyła się z Magdą Ratyną z Piasta Gliwice, którą pokonała 15:14, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w szpadzie.

Jednak to nie koniec sukcesów dla reprezentantek Toruńskiej Szkoły Szermierki. Dzień wcześniej, podczas turnieju indywidualnego, nasze dziewczęta odniosły wspaniałe wyniki, co pozwoliło im przystąpić do zawodów z wysokim drugim rozstawieniem. Toruńskie szpadzistki rozpoczęły swoją pierwszą walkę przeciwko zawodniczkom z AZS Wratislavia. Bez większych problemów nasze reprezentantki zdołały zwyciężyć z przeciwniczkami, osiągając wynik 45 do 35. Pomimo porażki w drugiej walce z drużyną z RMKS Rybnik, toruńskie szpadzistki zdobyły brązowy medal w rywalizacji drużynowej, pokonując II drużynę Piasta Gliwice.