Kolejna edycja „Biegu po Zdrowie”. Święto biegania na Kujawach i Pomorzu

Już w czwartek i piątek w Górsku w Kujawsko-Pomorskiem odbędzie się kolejna edycja „Biegu po Zdrowie”. Imprezy przeznaczone dla dzieci mają w swoim założeniu efektywne łączenie aspektu sportowo-rekreacyjnego z prozdrowotnym przesłaniem.

W poprzednich latach biegowe aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, stąd kontynuacja tej imprezy. Najmłodsze dzieci ze szkół podstawowych rywalizować będą na boisku Szkoły Podstawowej w Górsku oraz najbliższych okolicach. Głównym elementem imprezy będzie bieg przełajowy z przeszkodami na dystansach dostosowanych do wieku uczestników, który poprzedzony zostanie wspólną rozgrzewką. Uczestnicy imprezy „Bieg po Zdrowie” wezmą też udział w licznych konkurencjach sprawnościowych, które pozwolą rozwinąć u nich takie cechy, jak zwinność, szybkość, precyzję czy równowagę. Będzie także czas na zdrowe drugie śniadanie oraz wręczenie okolicznościowych medali i pucharów dla szkół, których podopieczni pojawią się w Górsku.

fot. Paweł Skraba

Poprzednie nasze biegowe aktywności świetnie się sprawdziły. Dzieci były zachwycone możliwością spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. Ich uśmiechy są najlepszą motywacją do kontynuowania inicjatywy – mówi Tomasz Tłuchowski, prezes Fundacji Rozwoju Człowieka, która kolejny raz organizuje „Bieg po Zdrowie” w Górsku.

Projekt zrealizowany będzie w tym roku w ramach programu Mikro Granty, którego operatorem krajowym jest Fundacja Orły Sportu. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Ma on na celu zapewnienie wszechstronnej aktywności ruchowej najmłodszym dzieciom oraz ukształtowanie w nich nawyku ruchowego. To również stworzenie profesjonalnych i atrakcyjnych zawodów sportowych, które przyczynią się do wzrostu zainteresowania aktywnością fizyczną wśród dzieci oraz promocji na szerszą skalę profilaktyki zdrowotnej poprzez aktywne spędzanie czasu.