Dziesięć medali dla mastersów z regionu. Najstarszy zwycięzca ma 90 lat

38 zawodniczek i 130 zawodników wzięło udział w jubileuszowej, 30. edycji Mistrzostw Polski Masters, które rozegrano w Toruniu 28 maja. Sportowcy amatorzy z regionu zdobyli 10 medali.

Torunianie Wacław Krankowski oraz Maciej Wiśniewski wywalczyli po dwa złote medale w swoich kategoriach wiekowych w konkurencjach pięcioboju rzutowego i pięcioboju ciężarkowego. Najlepszy w klasyfikacji lekarzy w pięcioboju klasycznym był Julian Pełka z Torunia.

W trójboju sprinterskim startował torunianin Henryk Wierzchowski. Najstarszy uczestnik tegorocznych mistrzostw (ma 90 lat) zdobył złoty medal.

Anna Arseniuk z Górska zdobyła srebrny medal w pięcioboju klasycznym. Również drugą lokatę wywalczył Michał Musiał z Bydgoszczy, który startował w trójboju sprinterskim. Brązowy medal w trójboju sprinterskim zdobyła Małgorzata Adryjańczyk z Torunia. Trzecie miejsce na podium zajął torunianin Czesław Nowacki w trójboju ciężarkowym.

W zawodach wzięła udział Joanna Niełacna-Balcerzak, olimpijka z Igrzysk w Sydney w 2000 roku (sztafeta 4 x 100 m). Była najlepsza w trójboju sprinterskim.