Trzy medale dla toruńskich lekkoatletów

Dwa złote i jeden srebrny medal zdobyli zawodnicy Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Toruń podczas 54. PZLA Mistrzostw Polski U18, które odbyły się w miniony weekend w Bielsku-Białej.

Maria Jarosińska okazała się najlepsza w biegu na 200 metrów. Osiągnęła czas 24,13, co jest jej nowym rekordem życiowym. Złoto wywalczyła także męska sztafeta w składzie: Antoni Kucharski, Adrian Minklej, Kacper Kołodziej i Radosław Lach. Chłopcy biegli na dystansie 4×100 metrów i uzyskali czas 42,30, wyprzedzając ekipę ze Słupska o dwie setne sekundy.

Radosław Lach zdobył także indywidualny krążek – srebro w biegu na 200 metrów. Jego czas na bieżni to 21,63, w tym przypadku walkę o ten krążek wygrał z brązowym medalistą, Michałem Gorzkowiczem z Krakowa, o trzy setne sekundy.

W klasyfikacji medalowej MKL Toruń zajął piąte miejsce. Najwięcej krążków zebrali zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego – 4 złote i 3 brązowe, łącznie 7. Z kolei w klasyfikacji punktowej zgromadzono 56 “oczek”, co dało siódme miejsce na 213 ekip występujących podczas mistrzostw.