Sprawca pobicia obcokrajowców aresztowany

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

22-latek podejrzany o stosowanie przemocy na tle narodowościowym i udział w pobiciu został dziś doprowadzony do sądu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W sobotę 15 lutego mężczyzna sam zgłosił się na komendę policji. Wiedział, że funkcjonariusze ustalają jego miejsce pobytu w związku z chuligańskim atakiem na obcokrajowców, do którego doszło 9 lutego.

Dziś 18 lutego mężczyzna został doprowadzony do sądu. Został aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Przypominamy, że grozi mu od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tej pory toruńscy policjanci przesłuchali już w charakterze sprawcy nastolatka, którego sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Funkcjonariusze ustalili także tożsamość kolejnych dwóch uczestników zajścia. W chwili obecnej ustalą ich miejsce pobytu. Dwóch z potencjalnych sprawców zostało wykluczonych, ponieważ okazało się, że znaleźli się na miejscu zdarzenia przypadkiem. Kryminalni pracują też nad ustaleniem danych personalnych ostatnich dwóch uczestników zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *