Sprawca wypadku na przejściu dla pieszych zatrzymany. To 15-letni mieszkaniec miasta

112 Box1

Toruńscy policjanci zatrzymali osobę, która może mieć związek z wypadkiem drogowym na skrzyżowaniu ul. Matejki i Kraszewskiego. W wyniku zderzenia z rowerem poszkodowana 86-latka zmarła.

– Policjanci postawili sobie za cel odnalezienie człowieka, który nie dość, że doprowadził do potrącenia pieszej, to jeszcze oddalił się z miejsca wypadku – mówi kom. Marta Nawrocka z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Analiza zebranych materiałów pozwoliła zatrzymać 15-letniego mieszkańca miasta, który prawdopodobnie kierował rowerem. Na kierownicy siedział jego rówieśnik. W ten sposób wjechali wprost na przechodzącą prawidłowo przez przejście dla pieszych starszą kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowana zmarła.

– Obecnie wykonywane są czynności mające na celu dalsze zgromadzenie materiału dowodowego oraz ewentualne skierowanie sprawy do sądu dla nieletnich – dodaje kom. Nawrocka.

W rękach policjantów pozostaje również 15-latek, który podróżował jako pasażer na kierownicy roweru. Do komendy policji przyprowadziła go dziś matka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *