Sprzątanie Świata w Toruniu – w sobotę kolejna edycja

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Już po raz dwudziesty ósmy odbywa się w Polsce akcja “Sprzątanie Świata”. Toruń również włącza się w inicjatywę. W najbliższą sobotę Wydział Gospodarki Komunalnej wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania organizują ekologiczną ucztę.

Od 10:00 do 14:00 Rynek Nowomiejski będzie “zieloną planetą” Zaplanowano między innymi warsztaty ekologiczne, „odpadowe” pogadanki, quizy i zabawy o tematyce prośrodowiskowej. Mieszkańcy będą mogli porozmawiać z pracownikami WGK i zaopatrzyć się w materiały informacyjne na temat gospodarowania odpadami, a także ekologiczne upominki. Będzie to też okazja do zgłoszenia problemów: od złożenia deklaracji, przez konieczność prowadzenia segregacji i naliczania kar, aż po problemy z nieterminowym wywozem śmieci czy zgłoszenie dzikich wysypisk na terenie miasta.

Swoje stoiska rozstawią także MPO oraz Nadleśnictwo Dobrzejewice z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Każdy będzie mógł z bliska zobaczyć śmieciarki i inne auta, które służą utrzymaniu czystości w mieście. Natomiast na tych, którzy zechcą zazielenić swoje otoczenie, czekają sadzonki roślin.

W ramach akcji Sprzątania Świata szkoły, przedszkola, szkoły ponadpodstawowe mogą pobrać z MPO rękawice i worki do gromadzenia odpadów i wystawić je później do odbioru w uzgodnionym miejscu. Kontakt poprzez adres mailowy bok@mpo.torun.pl

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *