Sprzedaż biletów w MZK zawieszona do czasu odwołania zagrożenia koronawirusem

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Sprzedaż biletów przez obsługę pojazdu w środkach komunikacji miejskiej w Toruniu została wstrzymana w ramach działań profilaktycznych. Wprowadzony zakaz związany jest z zagrożeniem koronawirusem.

Sprzedaż biletów w autobusach i tramwajach została wstrzymana do odwołania. Chodzi o zminimalizowanie możliwości ewentualnego przenoszenia choroby. Jak ostrzega WHO, koronawirus może znajdować się na różnych powierzchniach, również na banknotach.

W Toruniu nie stwierdzono zarażenia koronawirusem, ale stara maksyma mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć – tłumaczy Piotr Rama, zastępca prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Jednocześnie MZK przypomina, że brak możliwości zakupu biletu w pojeździe nie zwalnia pasażerów z konieczności posiadania go w czasie przejazdu autobusem lub tramwajem. Miejski Zakład Komunikacji zachęca do korzystania z aplikacji mobilnych oraz kupowania biletów na zapas, np. tygodniowych, miesięcznych lub kwartalnych.

Przypominamy, że od 27 lutego wszystkie toruńskie autobusy i tramwaje codziennie poddawane są dodatkowej dezynfekcji specjalnym środkiem na bazie aktywnego chloru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *