Stalowe Anioły 2020 rozdane [LISTA]

Box2 Wiadomości Województwo box
Na zdjęciu statuetki Stalowego Anioła, które otrzymują laureaci konkursu. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zarząd województwa przyznał najbardziej zaangażowanym, rzetelnym, ofiarnym i twórczym w działaniach na rzecz drugiego człowieka Stalowe Anioły. Jedenaście nagród indywidualnych, cztery zbiorowe i jedno wyróżnienie – tak prezentuje się w liczbach tegoroczny konkurs dla wyróżniających się w działalności społecznej.

– Wydaje się, że „pomagać umie i może każdy”, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Aby skutecznie nieść pomoc, prócz wiedzy trzeba mieć tę szczególną wrażliwość i życzliwe podejście do problemów drugiego człowieka. Tegoroczni laureaci ,,Stalowych Aniołów” sprostali temu wyzwaniu, często pomagali bezinteresownie, wykraczając poza swoje obowiązki służbowe – podkreśla marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Była to już 14. edycja konkursu, honorującego najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w dziedzinie pomocy społecznej, nowatorskie podejścia, rzetelność i ofiarność pracowników oraz wolontariuszy placówek i programy opieki społecznej. W ręce laureatów trafiają specjalne statuetki oraz nagrody pieniężne. W tym roku wyróżniono osoby i zespoły, których działalność jest wsparciem dla rodzin i środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Z uwagi na sytuację epidemiczną, gala honorująca wyróżnione osoby nie odbędzie się w planowanym wcześniej terminie. 

Lista wyróżnionych

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *