Stalowe Anioły rozdane. Znamy listę laureatów

Box2 Wiadomości Województwo box
Wręczenie nagród laureatom konkursu Stalowy Anioł, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Tegoroczne Stalowe Anioły, czyli nagrody dla osób wyróżniających się w działalności społecznej, zostały przyznane. Nagrodzeni swoje statuetki odebrali w ubiegłym tygodniu z rąk marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej oraz członków zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej i Sławomira Kopyścia.

Stalowe Anioły to nagrody przyznawane przez zarząd województwa “najbardziej zaangażowanym, rzetelnym, ofiarnym i twórczym w działaniach na rzecz drugiego człowieka”. Tegoroczne nagrody trafiły do dziewięciu osób i dwóch zespołów, przyznano także jedno wyróżnienie. 

– Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Aby skutecznie nieść pomoc, prócz wiedzy trzeba mieć tę szczególną wrażliwość i życzliwe podejście do problemów drugiego człowieka. Nasze „stalowe anioły” sprostały temu wyzwaniu, często pomagali bezinteresownie, wykraczając poza swoje obowiązki służbowe – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Laureaci na co dzień działają na rzecz rodzin, osób z niepełnosprawnościami, środowisk wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zajmują się aktywizowaniem i integrowaniem wspólnot lokalnych oraz wspieraniem sektora ekonomii społecznej i wolontariatu. Oprócz statuetek otrzymują listy gratulacyjne i nagrody finansowe. Listę nagrodzonych w tym roku znaleźć można tutaj.

Samorząd województwa konkursem Stalowych Aniołów chce promować ciekawe i wartościowe inicjatywy z zakresu pomocy społecznej. Kandydatury mogą zgłaszać organy administracji publicznej, instytucje pomocowe, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe, a także nagrodzeni we wszystkich poprzednich edycjach konkursu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.