“Stara Babcia” po liftingu. Co dobrego czeka Mostową 6?

Box2 Historia Wiadomości
Źródło: strona facebookowa PERS

W tym roku zakończył się długo oczekiwany remont elewacji frontowej kamienicy znanej do tej pory jako “Stara Babcia” – od funkcjonującego tu niegdyś klubu. Co ją ciekawego czeka?

Przypomnijmy, że kamienica uległa spaleniu w marcu 2007 r. Od tego czasu podupadała, a właściciele okazjonalnie wystawiali ją na sprzedaż. Chętnych jednak nie było.

Przed kilkoma laty została gruntownie przebadana wszystkimi najnowszymi metodami konserwatorskimi w ramach projektu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Odkąd kamienicą zaopiekowała się Fundacja Studio M6 coraz częściej mówi się o “PERSIE”, a i kamienica zyskuje nowe oblicze. W ramach Gminnego Programu Rewitalizacji ma w niej znaleźć się miejsce dla jednego z projektów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Co już udało się zrobić i co czeka dalej Mostową 6?

– Na podstawie badań wybierzemy ostateczną wersję wykończenia elewacji – mówi Małgorzata Janas-Ławniczuk, spiritus movens przedsięwzięcia. – Kończymy jeszcze remont dachów, w tym momencie trwają prace w części C. Udało nam się zabezpieczyć historyczne tynki na elewacji podwórzowej, a za chwilę rozpocznie się remont dachu oficyny południowej. Złożyliśmy wnioski o dotacje do MKiDN na drugi etap remontu elewacji, a do urzędu marszałkowskiego na dach Podmurnej 5 i zaraz będziemy też wnioskować o środki na remontowany dach oficyny. W planach mamy remont wnętrza po “Starej Babci” z Gminnego Programu Rewitalizacji, tam będzie realizowany projekt MOPR-u. Mamy już projekt warunków zabudowy. Czekamy też na lokale socjalne dla najemców, którzy nie mogą tu zostać na czas remontu. Wystąpiłam o spotkanie w sprawie przydziału tych lokali; tu naprawdę nie ma warunków, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Pozostaje trzymać kciuki!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *