Starcie podczas meczu

112 Box2
fot. Pixabay

Podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużyną z Torunia i Elbląga w sobotę 10 sierpnia, zatrzymanych zostało 7 osób. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 28 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty za złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

W godzinach popołudniowych na stadionie miejskim przy ul. Bema, odbywał się mecz pomiędzy Elana Toruń-Olimpia Elbląg. Jak informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, mężczyźni mieli założone na głowach kominiarki. Pod koniec trwania meczu kibice drużyny gości podbiegli do płotu odgradzającego sektor i zaczęli dążyć do konfrontacji z kibicami gospodarzy. Ostatecznie nie doszło do bójki pomiędzy kibicami.

Po zakończeniu meczu funkcjonariusze zatrzymali 7 mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami Elbląga. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj zostali doprowadzeni w trybie przyśpieszonym do sądu.

Za używanie elementów odzieży do uniemożliwienia lub utrudnienia  rozpoznania ich tożsamości 6 osób zostało ukaranych grzywną, kolejni karą ograniczenia wolności (prace społeczne w wymiarze 40 godzin). Wszyscy obwinieni mają zakaz wstępu na mecze piłkarskie pomiędzy drużynami z Torunia i Elbląga przez 2 lata. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *