Stare wciąż może być jare, czyli projekt studentów UMK “Old but gold”

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Wcześniej praktycznie nikt z nas nie zwracał na to uwagi, ale problem staje się coraz bardziej zauważalny. Mowa o bardzo częstym kupowaniu nowych ubrań. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej kampanii mających na celu uświadomienie ludziom, jak takie zachowania wpływają na klimat.

To, że ubranie nie ma już tak żywych kolorów, jak miało od nowości, nie oznacza, że nie nadaje się do dalszego noszenia. Nawet jeśli właściciel nie chce dalej nosić jakiejś rzeczy, to wyrzucenie jej i kupienie nowej nie jest jedynym rozwiązaniem. Tę rzecz można oddać lub sprzedać innej osobie.

Jednym z projektów, który próbuje edukować młode osoby w tym temacie, jest “Old but gold”. Ten projekt społeczny tworzony jest przez studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jest to projekt społeczny, który dotyczy edukacji konsumenckiej w zakresie kupowania ubrań i skierowany jest do młodych osób, które budują swoją świadomość na temat zmian klimatu. To przedsięwzięcie tworzy zespół studentów Toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Projekt ten uczestniczy w konkursie-olimpiadzie społecznej “Zwolnieni z teorii”, a w ramach ścieżki “Ekologia i Natura” jest pod opieką mentorską Fundacji WWF Polska.

Chcą udowodnić swoim rówieśnikom, że stare wciąż może być jare. Zajmują się problemem nadmiernej konsumpcji w branży modowej, który sprawia, że zamiast cieszyć się tym, co już mamy w swojej szafie, fundujemy katastrofę naszemu środowisku i portfelowi. Dzięki tej reklamie społecznej na Instagramie odkryjesz swoje ubrania na nowo i zobaczysz, jak je zmienić. Dotrzesz do nieznanych wcześniej internetowych secondhandów i wyjątkowych profili handmade.

Nauczysz się szperać w sklepach vintage i na co zwrócić uwagę kupując z drugiej ręki. Dowiesz się też, dlaczego metka ma znaczenie, jak powstają ubrania, jak o nie dbać i w jaki sposób dać im drugie życie z zyskiem. Wyjaśniają tam, dlaczego zrównoważone kupowanie jest tak ważne dla naszej planety oraz jak duży wpływ na środowisko i życie innych ludzi mogą mieć nasze ubraniowe wybory. Przekonajcie się sami odwiedzając profil oldbutgoldprojekt na Instagramie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *