Steven Yablonski z Jacksonville szuka swojej rodziny w naszym regionie. Pomóżmy mu!

Box2 Na luzie
fot. strona facebookowa gminy Czernikowo

W poniedziałek urząd gminy w Czernikowie odwiedził Steven Yablonski z Jacksonville, który szuka swojej rodziny w naszym regionie. To wnuk mieszkańców Łążyna i Mazowsza, którzy wyemigrowali do USA kilkadziesiąt lat temu.

Yablonski odwiedził swoje rodzinne strony na początku tego tygodnia. Zawitał też do urzędu miasta. Nie tylko zwiedził okolice, gdzie mieszkali jego przodkowie. Zamierza także znaleźć członków swojej rodziny – potomków Jasińskich i Jabłońskich z Łążyna i Mazowsza.

– Wczoraj Urząd Gminy odwiedził Steven Yablonski z Jacksonville – czytamy na stronie facebookowej Urzędu Gminy Czernikowo. – Jest wnukiem Zdzisława Jabłońskiego z Łążyna i Ludwiki Jasińskiej z Mazowsza, którzy kilkadziesiąt lat temu wyemigrowali do USA. Steve poszukuje potomków Jasińskich i Jabłońskich w wymienionych miejscowościach lub okolicach.

Na profilu gminy znalazło się kilka zdjęć wykonanych najprawdopodobniej w Mazowszu/Parcelach Mazowieckich na początku lat 80. Przedstawiają m.in. członków rodziny Yablonskiego. “Rozpoznajecie kogoś? Pokażcie te zdjęcia swoim rodzicom i dziadkom, może uda nam się pomóc Stevenowi!” – piszą urzędnicy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *