Stojaki na rowery w Toruniu. Zgłoś, gdzie mają stanąć

Box2 Wiadomości

Mieszkańcy Torunia i miejskie instytucje mogą składać wnioski do MZD z propozycjami lokalizacji dla stojaków rowerowych na terenie miasta. Zgłoszenia można wysyłać on-line do 1 czerwca. Jakie warunki musi spełnić zgłoszenie, aby zostało rozpatrzone pozytywnie?

Proponowana lokalizacja zostanie zaakceptowana, jeżeli spełni wszystkie kryteria formalne. Przede wszystkim grunt, na którym ma zostać postawiony stojak, powinien znajdować się w pasie drogowym, a jego zamontowanie nie może ograniczać ruchu pieszego i kołowego. Stojaki będą mogły być montowane m.in. przy obiektach użyteczności publicznej. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: mzd@mzd.torun.pl do 1 czerwca, wpisując w tytule “Stojak rowerowy”. Zgłoszenie musi zawierać informację o lokalizacji, pożądanej liczbie stojaków oraz innych szczegółach. Można podać numer telefonu kontaktowego.

Od 2009 r., w ramach akcji montażu stojaków rowerowych, na terenie Torunia pojawiło się już ok. 1,6 tys. stojaków. W ubiegłym roku stojaki pojawiły się m.in. przy ul. Rolniczej, Krasińskiego, Słowackiego, Bema, Olsztyńskiej i Włocławskiej. Dodatkowo parkingi rowerowe powstały m.in. przy budynkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Fot. MZD Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *