Stowarzyszenie Polska 2050 sadziło drzewa w Toruniu. “Duże znaczenie w dobie betonozy”

Box2 Wiadomości

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Polska 2050 w minioną sobotę rozdawali mieszkańcom Torunia sadzonki drzew. Wczoraj z kolei zorganizowali akcję sadzenia buków na Barbarce. Ruch podkreśla, że “Polska zielona” to jeden z jego najważniejszych postulatów.

Sadzonki drzew, pochodzące z Nadleśnictwa Bydgoszcz oraz Nadleśnictwa Dobrzejewice, rozdawane były w sobotę 24 kwietnia w kilku punktach Torunia, m.in. przy biurze Stowarzyszenia Polska 2050 na ul. Długiej 8b, na Rudaku, na Martówce oraz przy działkach na Drodze Starotoruńskiej. Natomiast w środę 28 kwietnia wolontariusze posadzili prawie 250 buków na Barbarce. Akcję sadzenia koordynowali leśnicy z Nadleśnictwa Toruń.

Akcje, podkreślające wartość nowych nasadzeń, mają wyjątkowe znaczenie zwłaszcza w dobie postępującej “betonozy” – komentuje Justyna Tessa-Dykas, koordynator ds. mediów z kujawsko-pomorskiego oddziału Stowarzyszenia Polska 2050. – Działania te podyktowane są myśleniem perspektywicznym, pokoleniowym. Mamy nadzieję, że posadzone drzewa nie tylko dostarczą nam więcej naturalnego i zdrowego powietrza, ale będą też dobrym przykładem dbania o równowagę w przyrodzie. 

Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *