Strajk kobiet. Policja zatrzymała trzy osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]

112 Box1 Fotogalerie Wiadomości Wideo
Fot. Łukasz Piecyk

Dziś pod pomnikiem Piłsudskiego o 14.30 rozpoczął się kolejny pokojowy protest, tym razem z okazji 102. rocznicy wywalczenia przez polskie kobiety praw wyborczych. Niestety, pod koniec wydarzenia doszło do incydentu. Policja zatrzymała trzy osoby.

Protest przebiegał pokojowo i ok. 15:30 jego uczestnicy zaczęli rozchodzić się do domów w okolicy Rynku Staromiejskiego. Funkcjonariusze, zabezpieczający protest, w pewnym momencie zatrzymali jednego z uczestników. Obecni na miejscu mówili o brutalności policjantów, a pytając o podstawę prawną takich działań, nie uzyskali odpowiedzi. Z tłumu wykrzykiwane były hasła “Wasze córki Was rozliczą” czy “Zdejmij orła, przypnij kaczkę”.

Film z zatrzymania jednej z osób znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=212276367028609&id=104377081151872

22-letni zatrzymany mężczyzna popełnił wykroczenie, polegające na używaniu słów wulgarnych. Funkcjonariusze wydawali mu polecenia, niestety nie zastosował się do nich, co jest kolejnym wykroczeniem. Dodatkowo, znieważył on funkcjonariusza, co jest już przestępstwem i z tego powodu został on zatrzymany – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP Toruń.

Protestujący zaczęli blokować przejazd policyjnego radiowozu. Ostatecznie, na miejscu pojawił się prawnik, który zapewnił, że zrobi wszystko, aby zatrzymana osoba jeszcze tego samego dnia została wypuszczona do domu. Policjanci pozwolili prawnikowi jechać razem z nimi w radiowozie. Ok. godz. 16.30 zatrzymany wraz z prawnikiem dotarli na komisariat Toruń – Śródmieście przy ul. Polskiego Czerwonego Krzyża.

Okazuje się jednak, że zatrzymanych było więcej. Policjanci zatrzymali także 16-latka, który naruszył nietykalność funkcjonariusza oraz 32-letnią osobę, która była poszukiwana.

Postępujemy według procedur, które są przewidziane dla tego typu przypadków. Jeszcze jest za wcześnie, aby mówić o tym, jakie decyzje zostaną podjęte wobec zatrzymanych – podsumowuje podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Po godzinie 18 dwie z trzech osób zostały wypuszczone.

Tagged

5 thoughts on “Strajk kobiet. Policja zatrzymała trzy osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]

  1. to nie są kobiety (te kulturowe na takie akcje nie chadzają), to są wywrotowe, ordynarne , wulgarne Aktywistki i tęczowe Hunwejbinki z obcej dotacji, które, tak samo jak cała antykultura, chcą kreować się na poszkodowane ,jako ofiary rzekomo opresyjnej większości….. A przecież jak widać,to oni łamią i ubezpieczają łamanie porządku. Patologia…..

  2. Dlaczego Brygady leninowskie i polnische- LGBT- en atakują pamięć i symbol marszałka Piłsudskiego? Po trzecie dlatego, że to on osobiście, wprowadził dekretem pełne prawa wyborcze dla kobiet. Po drugie dlatego, że w roku 1920 pokonał niemieckiego szpiega Lenina i rozbijając atak bolszewikòw na Europę, nie dopuścił do połączenia komunistòw w Rosji i Niemczech. To niestety i tak się stało w 1939. Dziś w 2020 Brygady leninowskie i polnische- LGBT- en, w kulcie dla Ribbentropa i Mołotowa, działają razem. Po pierwsze wreście dlatego, że Jòzef Piłsudski, zbiorowym wysiłkiem Polakòw, przywròcił państwo polskie. Tego: państwa polskiego- Rzeczypospolitej Polskiej, znieść nie mogą! Dlatego wulgarne i pełne niechęci ataki na polskich policjantòw. Za to, że chronią bezpieczeństwa obywateli.

  3. a dlaczego one nie protestują przeciwko trwającej pandemicznie Tresurze i całej tej medialnej bandyterce ? rozwalające nam wszystkie płaszczyzny normalnego życia? Acha….bo ich Lewica w Sejmie i tak to wszystko popiera i głosuje za ! PiS KO Lewica PeeSeL = jeden cwel !

  4. Ostatnie wyniki badań naukowych są wręcz NIEZWYKŁE ! Okazuje się bowiem, że ośmiornice, w przeciwieństwie do komunistów, lubią ludzi, lubią nawiązywać relacje z ludźmi. To jedno z najbardziej sensacyjnych odkryć! Co na to “polscy komuniści” I polnische-LGBT-eny? Co na to Brygady leninowskie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *