Straż kontroluje paleniska. W 113 przypadkach były nieprawidłowości

Box2 Wiadomości

Trwają zimowe kontrole domowych palenisk. Od początku stycznia dzielnicowi straż miejska przeprowadziła ich 677. W przypadku 113 interwencji stwierdzono nieprawidłowości. Jakie?

677 – tyle kontroli domowych palenisk dzielnicowi straży miejskiej przeprowadzili w Toruniu pod początku roku. W przypadku 113 interwencji stwierdzili nieprawidłowości.

– Sprawcy wykroczeń spalali m.in. w domowych piecach płyty pokryte lakierem oraz stare meble – informuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu. – Wobec 107 osób zastosowano postępowanie mandatowe, pięciu sprawców pouczono oraz skierowano jeden wniosek o ukaranie do sądu.

Skontrolowane posesje, w których wykryto spalanie odpadów, zostaną objęte w przyszłości kontrolą prewencyjną “w celu wyeliminowania prawdopodobieństwa ponownego spalania niedozwolonych materiałów grzewczych”.

Zgodnie z przepisami (ustawy o odpadach) nie wolno przekształcać odpadów poza specjalnymi spalarniami. Osoba, która nie stosuje się do zakazu, podlega karze aresztu albo grzywny do kwoty 500 zł.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *