Straż Miejska interweniowała przy Grudziądzkiej w sprawie… rośliny. Była niebezpieczna

112 Box2 Wiadomości
fot. Straż Miejska w Toruniu

Nietypowa roślina wywołała w ostatnią niedzielę niemałe zamieszanie przy jednym z bloków przy ul. Grudziądzkiej. W sprawę musiał się zaangażować Patrol Eko Straży Miejskiej, który potwierdził, że ponad dwumetrowa roślina może stanowić zagrożenie dla ludzi. Jednak to nie jej rozmiary stanowiły problem.

Straż Miejską zaalarmował jeden z mieszkańców. Około południa dyżurny przyjął zgłoszenie, że przy bloku przy ul. Grudziądzkiej 8 rośnie… barszcz Sosnowskiego. Na miejsce wysłany został Patrol Eko. Podejrzenia mieszkańca się potwierdziły. Rzeczywiście był to barszcz Sosnowskiego i w dodatku liczył ponad 2 metry wysokości.

Strażnicy natychmiast zabezpieczyli teren taśmą ostrzegawczą i poinformowali o sprawie zarządcę terenu. Ostatecznie roślina została usunięta.

Barszcz Sosnowskiego jest bardzo niebezpieczny. Straż Miejska przypomina, że kontakt z nim może spowodować oparzenia skóry, a także podrażnienie dróg oddechowych oraz oczu. W przypadku natrafienia na tę roślinę na terenie miasta należy to zgłosić mundurowym na bezpłatny całodobowy numer telefonu 986.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *