Straż miejska przypomina o odśnieżaniu chodnika i grozi karami

112 Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Właściciele i zarządcy nieruchomości muszą pamiętać o odśnieżeniu chodnika wzdłuż budynku. Straż miejska przypomina o obowiązku i grozi karami. Za niewywiązanie się z obowiązku można stracić nawet 100 zł.

Zalegający na chodnikach śnieg stanowi duże utrudnienie dla pieszych, a spacer oblodzonym traktem może być niebezpieczny. Toruńscy strażnicy miejscy przypominają właścicielom nieruchomości, użytkownikom i zarządcom nieruchomości, że są odpowiedzialni za utrzymanie porządku na przyległym do budynku chodniku. Muszą oni usuwać śnieg, lód czy błoto. Śnieg można odgarniać do krawędzi chodnika lub zostawić w pasie zieleni, tak, by nie utrudniać ruchu pieszym. Lód należy z kolei posypać np. piaskiem. Nie wolno stosować środków chemicznych. Strażnicy przypominają także o odśnieżaniu dachów i gzymsów budynków.

W przypadku niewywiązania się z obowiązku, można dostać mandat w wysokości 100 zł. Straż miejska może też skierować wniosek o ukaranie do sądu. Osoby, które doznają uszczerbku na zdrowiu w efekcie nieodśnieżonego chodnika, mogą domagać się odszkodowania z powództwa cywilnego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *