Strażacy kontrolują już escape roomy. W regionie są 84 takie miejsca

112 Box2 Polecamy Wiadomości
fot. archiwum

Po piątkowym pożarze w koszalińskim escape roomie, gdzie zginęło pięć osób, rozpoczęły się kontrole takich miejsc w całym kraju. Od rana weryfikowane są one także w naszym województwie. Według obecnych ustaleń mamy 84 takie obiekty w regionie.

Decyzję o przeprowadzeniu kontroli przez straż pożarną we wszystkich escape roomach w Polsce podjął wczoraj Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych. Dziś rano ruszyły one także w naszym województwie, gdzie jak na razie strażacy zlokalizowali 84 takie miejsca.

– Na polecenie komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej trwają kontrole rozpoznawcze – mówi Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu. – Są one prowadzone na podstawie i w trybie art. 23 o PSP. Przesłanką do ich prowadzenia jest pożar, jaki miał miejsce w piątek w Koszalinie.

Strażacy od wczesnych godzin porannych sprawdzają, czy w takich obiektach są zachowane warunki bezpieczeństwa. Biorą pod lupę warunki ewakuacji oraz procedury ewakuacyjne. Weryfikują, czy są one zgodne z przepisami ogólnymi, jak w innych obiektach użyteczności publicznej.

Dziś wieczorem będą znane wstępne wyniki kontroli. Ale potrwają one z pewnością kilka najbliższych dni. Do tej pory straż pożarna ustaliła, że w regionie działa 84 escape roomów. Niewykluczone, że ta liczba jeszcze się zmieni. Jaka jest reakcja właścicieli toruńskich escape roomów?

“Can U Escape?”, który działa przy ul. Podmurnej, zdecydował odwołać wszystkie rezerwacje w najbliższych dniach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *