Strażacy pomagają w walce z pandemią COVID-19 [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
Fot. Sławomir Grudziński, KM PSP Bydgoszcz (archiwum)

Kujawsko-pomorscy strażacy od początku epidemii aktywnie włączają się w walkę z pandemią koronawirusa. Dowożą seniorów na szczepienia, dystrybuują ulotki informacyjne o COVID-19, tworzą polowe izby przyjęć i bazy z tlenem dla szpitali. Część z nich, posiadających uprawnienia ratowników medycznych, delegowana jest także do pracy w szpitalach w innych regionach kraju.

Siedemnastu strażaków z kujawsko-pomorskich Państwowych Straży Pożarnych, posiadających uprawnienia ratowników medycznych, zostało oddelegowanych do pracy w szpitalach w Radziejowie, Grudziądzu, Ciechocinku oraz szpitala MSWiA w Warszawie. Strażacy dowożą też seniorów do punktów szczepień, a ostatnio aktywnie uczestniczyli w akcji informacyjnej na temat Narodowego Programu Szczepień, rozwożąc ulotki informacyjne do mniejszych miasteczek i wsi. Mundurowi tworzą też polowe izby przyjęć przy szpitalach, walczących z COVID-19. Aktywne działania na polu walki z koronawirusem podejmują także strażacy z Torunia.

Na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu utworzona została baza z tlenem medycznym dla szpitali. W ramach walki z pandemią, strażacy KM PSP w Toruniu rozstawili kontener dowódczo-sztabowy, jako punkt ewidencyjny dla osób, które zgłaszają się do miejsca poboru wymazów. Punkt prowadzony jest przez Miejską Przychodnię Specjalistyczną i przeznaczony dla zmotoryzowanych, z możliwością poboru wymazu bez konieczności wysiadania z samochodu – informuje mł. bryg. Arkadiusz Piętak.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *