Strażacy z Torunia wbiegli na skocznię w Wiśle. W szczytnym celu

Box2 Wiadomości

Kilku strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu wzięli udział w IV Mistrzostwach Polski w Biegu na Skocznię, które odbyły się w Wiśle. Celem było zwrócenie uwagi na prowadzoną zbiórkę charytatywną dla chorej Lenki Borkowskiej z podtoruńskiego Obrowa.

Mistrzostwa odbyły się w Wiśle 22 maja. Toruńską ekipę wzmocnili aktor i raper Kamil Nożyński oraz model Rafał Maślak. Strażacy i celebryci wbiegli na skoczę w pełnym rynsztunku w szczytnym celu, aby wesprzeć zbiórkę dla chorującej na glejaka Lenki z Obrowa.

Wyzwanie jakiego się podjęliśmy, to pokonanie skoczni narciarskiej w przeciwnym kierunku do tego, w którym zwykle pokonują ją skoczkowie. Zrobiliśmy to w pełnym strażackim rynsztunku. Nasz strój składał się z ubrania ochronnego, butów, rękawic, hełmu i maski podpiętej pod aparat z powietrzem – mówił dla Radia GRA Krystian Kociński z KM PSP Toruń.

Przypominamy, że zbiórkę dla Lenki postanowili także wesprzeć druhowie z OSP Toruń – Bielawy. Kilka dni temu przed ich siedzibą stanęło metalowe serce do zbierania nakrętek.

Fot. KM PSP Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *