Strażacy z Torunia wbiegli na skocznię w Wiśle. W szczytnym celu

Box2 Wiadomości

Kilku strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu wzięli udział w IV Mistrzostwach Polski w Biegu na Skocznię, które odbyły się w Wiśle. Celem było zwrócenie uwagi na prowadzoną zbiórkę charytatywną dla chorej Lenki Borkowskiej z podtoruńskiego Obrowa.

Mistrzostwa odbyły się w Wiśle 22 maja. Toruńską ekipę wzmocnili aktor i raper Kamil Nożyński oraz model Rafał Maślak. Strażacy i celebryci wbiegli na skoczę w pełnym rynsztunku w szczytnym celu, aby wesprzeć zbiórkę dla chorującej na glejaka Lenki z Obrowa.

Wyzwanie jakiego się podjęliśmy, to pokonanie skoczni narciarskiej w przeciwnym kierunku do tego, w którym zwykle pokonują ją skoczkowie. Zrobiliśmy to w pełnym strażackim rynsztunku. Nasz strój składał się z ubrania ochronnego, butów, rękawic, hełmu i maski podpiętej pod aparat z powietrzem – mówił dla Radia GRA Krystian Kociński z KM PSP Toruń.

Przypominamy, że zbiórkę dla Lenki postanowili także wesprzeć druhowie z OSP Toruń – Bielawy. Kilka dni temu przed ich siedzibą stanęło metalowe serce do zbierania nakrętek.

Fot. KM PSP Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *