Strefa płatnego parkowania będzie większa. Wnioskowali o to sami mieszkańcy

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. materiały MZD

Na czwartkowej sesji toruńscy radni rozpatrzą projekt uchwały zmieniający granice strefy płatnego parkowania i zasady wydawania abonamentów. Od kiedy pojawią się te zmiany?

Powód rozszerzenia obszaru strefy płatnego parkowania jest jeden: deficyt miejsc parkingowych w sąsiedztwie Starówki. Z taką propozycją do miasta wystąpiły wspólnoty mieszkaniowe zarządzające budynkami przy ul. Legionów 1/3 i 5, Grudziądzkiej 10/12 i Odrodzenia 11/13.

Wnioski wspólnot dotyczyły utworzenia strefy płatnego parkowania na terenie ograniczonym ulicami: Grudziądzka, Legionów, Odrodzenia i Szosa Chełmińska. Jak zatem – jeśli na zmianę zgodzi się rada miasta – będą wyglądać granice podstrefy A i B strefy płatnego parkowania?

Podstrefa A obejmie obszar ograniczonymi następującymi ulicami (wraz z tymi ulicami): Bulwar Filadelfijski (na odcinku od ul. Warszawskiej do al. 500-lecia Torunia), Ślimak Getyński, al. Jana Pawła II (na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do pl. Artylerii Polskiej), Wały gen. Sikorskiego (na odcinku od pl. Artylerii Polskiej do Uniwersyteckiej), Uniwersytecka, Dąbrowskiego, pl. św. Katarzyny (pierzeja północna i wschodnia), Warszawska i Gregorkiewicza (od pl. św. Katarzyny do Wałów gen. Sikorskiego).

A oto granice podstrefy B: al. 500-lecia Torunia, Tujakowskiego, al. NZS UMK, Legionów (od ul. Grudziądzkiej do Odrodzenia), Wały gen. Sikorskiego (od pl. ZNP do Gregorkiewicza), Gregorkiewicza (od Wałów gen. Sikorskiego do pl. Chrapka), Piastowska, pl. 18 Stycznia, Poniatowskiego (od ul. Piastowskiej do Warszawskiej) i Jagiellończyka.

Pojawić się mają też zmiany dotyczące wydawania abonamentów w strefie. Będą mogli się o nie ubiegać mieszkańcy bądź przedsiębiorcy, którzy udokumentują zameldowanie (na stałe lub czasowo) bądź tytuł prawny do lokalu, a także tytuł prawny do pojazdu w postaci: własności, współwłasności bądź leasingu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “Strefa płatnego parkowania będzie większa. Wnioskowali o to sami mieszkańcy

  1. A pracownicy starówki którzy udokumentują zatrudnienie w tym miejscu to już nie? Kpiny. Jak tak dalej pójdzie to starówka przestanie żyć.

  2. Miesięczny abonament dla mieszkańców kosztuje mniej niż pizza, wygląda więc na to, że chodzi raczej o wyeliminowanie tanim kosztem konkurentów zajmujących miejsce, niż rozwiązanie jakiegoś problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *