Studenci Wydziału Prawa i Administracji UMK staną przed sądem

Box2 Materiały partnera
Fot. Łukasz Piecyk

W czwartek 14 marca, w Sądzie Okręgowym w Toruniu, odbędzie się XXIII edycja Lokalnego Konkursu Krasomówczego, dedykowanego studentom prawa toruńskich szkół wyższych. Organizatorem wydarzenia jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA.

Zadaniem uczestników konkursu będzie wygłoszenie mowy kończącej postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Studenci występować będą w parach, jako przeciwnicy procesowi.

– Podstawą do wystąpień uczestników są kazusy z prawa karnego, cywilnego i administracyjnego, przygotowane na podstawie rozpraw sądowych – opisują wydarzenie organizatorzy. – Oceną uczestników zajmie się jury składające się z przedstawicieli toruńskiego świata prawniczego oraz kadry naukowej z Wydziału Prawa i Administracji w Toruniu.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA to organizacja, która działa w całej Europie na trzech płaszczyznach: międzynarodowej, krajowej i lokalnej. Zrzeszając członków z uniwersytetów w 43 krajach i, posiadając trzydziestoletnie doświadczenie, ELSA stanowi szerokie forum wymiany doświadczeń jako największa na świecie organizacja zrzeszająca studentów prawa i młodych prawników. Obecnie w Polsce ELSA działa w 16 ośrodkach akademickich w Polsce, w tym również w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *