Sukces Amelii na zawodach tanecznych, czyli o tym, że warto mieć pasję

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Ruch jest bardzo istotny w życiu człowieka, szczególnie teraz, gdy jesteśmy po okresie przymusowego siedzenia w domu. Wie o tym dobrze 12-letnia Amelia Wierzba, utalentowana tancerka.

Amelia była bohaterką tekstu, jaki opublikowaliśmy na naszych łamach we wrześniu 2019 roku:

Od 7 lat Amelia trenuje w Szkole Tańca Jagielski Dance Project z Torunia. Tańczy w stylu Modern oraz Jazz, zarówno solo jak i w formacji turniejowej. Na zajęcia uczęszcza co najmniej 3 razy w tygodniu, pobiera również lekcje indywidualne. Uczestniczy także w warsztatach i obozach tanecznych na terenie kraju. Wszystko to robi w celu dalszego rozwoju swojej pasji.

Rokrocznie odbywają się w Polsce liczne zawody taneczne, w których Amelia wielokrotnie zajmowała wysokie miejsca, stając też na podium. Wyzwaniem okazał się udział w najwyższym rangą turnieju w Polsce – Krajowych Mistrzostwach IDO (International Dance Organization). Zmierzyła się tam z czołówką polskich tancerek w swojej kategorii wiekowej. Miało to miejsce w 2019 roku i było to dla niej cenne doświadczenie pokazujące, ile jeszcze pracy należy włożyć, żeby wejść do grona najlepszych.

13 maja tego roku Amelia ponownie wzięła udział w tych zawodach, występując w gronie ponad 150 solistek z całego kraju. Przechodząc kolejne etapy konkursu, dostała się do ścisłego finału. Tegoroczne mistrzostwa zakończyła z tytułem finalistki (jako jedyna z naszego województwa), zajmując 6 miejsce w kategorii Solo Kobieta Modern Children.

Dla rodziców tancerki jest to niebywałe osiągnięcie, poparte wieloma latami ciężkiej pracy, godzinami spędzonymi na treningach i wyrzeczeniami. Podkreślają oni, że wymagało to także odpowiedniej organizacji dnia, gdyż Amelia wraz z rodziną nie mieszkają w Toruniu, a w Obrowie, co oznacza zagospodarowanie odpowiedniej ilości czasu na dojazdy do szkoły i na treningi. Postęp, jakiego dokonała córka, daje dumnym rodzicom wiary w sens brnięcia dalej w pasję taneczną. Dodają, iż sukces Amelii to także zasługa instruktorki, która obmyśliła choreografię na mistrzostwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *