Sukces Amelii na zawodach tanecznych, czyli o tym, że warto mieć pasję

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Ruch jest bardzo istotny w życiu człowieka, szczególnie teraz, gdy jesteśmy po okresie przymusowego siedzenia w domu. Wie o tym dobrze 12-letnia Amelia Wierzba, utalentowana tancerka.

Amelia była bohaterką tekstu, jaki opublikowaliśmy na naszych łamach we wrześniu 2019 roku:

Od 7 lat Amelia trenuje w Szkole Tańca Jagielski Dance Project z Torunia. Tańczy w stylu Modern oraz Jazz, zarówno solo jak i w formacji turniejowej. Na zajęcia uczęszcza co najmniej 3 razy w tygodniu, pobiera również lekcje indywidualne. Uczestniczy także w warsztatach i obozach tanecznych na terenie kraju. Wszystko to robi w celu dalszego rozwoju swojej pasji.

Rokrocznie odbywają się w Polsce liczne zawody taneczne, w których Amelia wielokrotnie zajmowała wysokie miejsca, stając też na podium. Wyzwaniem okazał się udział w najwyższym rangą turnieju w Polsce – Krajowych Mistrzostwach IDO (International Dance Organization). Zmierzyła się tam z czołówką polskich tancerek w swojej kategorii wiekowej. Miało to miejsce w 2019 roku i było to dla niej cenne doświadczenie pokazujące, ile jeszcze pracy należy włożyć, żeby wejść do grona najlepszych.

13 maja tego roku Amelia ponownie wzięła udział w tych zawodach, występując w gronie ponad 150 solistek z całego kraju. Przechodząc kolejne etapy konkursu, dostała się do ścisłego finału. Tegoroczne mistrzostwa zakończyła z tytułem finalistki (jako jedyna z naszego województwa), zajmując 6 miejsce w kategorii Solo Kobieta Modern Children.

Dla rodziców tancerki jest to niebywałe osiągnięcie, poparte wieloma latami ciężkiej pracy, godzinami spędzonymi na treningach i wyrzeczeniami. Podkreślają oni, że wymagało to także odpowiedniej organizacji dnia, gdyż Amelia wraz z rodziną nie mieszkają w Toruniu, a w Obrowie, co oznacza zagospodarowanie odpowiedniej ilości czasu na dojazdy do szkoły i na treningi. Postęp, jakiego dokonała córka, daje dumnym rodzicom wiary w sens brnięcia dalej w pasję taneczną. Dodają, iż sukces Amelii to także zasługa instruktorki, która obmyśliła choreografię na mistrzostwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *