Sukces rowerów miejskich

Box2
fot. Łukasz Piecyk

Po pierwszym tygodniu funkcjonowania rowerów miejskich Torvelo odnotowano Ponad 10640 wypożyczeń i 3492 rejestracji w systemie! Oprócz mieszkańców z rowerów chętnie korzystają także turyści.

Dostępnych jest 400 rowerów, które zlokalizowane są na 40 stacjach.

Minął zaledwie tydzień, odkąd na ulice Torunia wyjechały nowe torvelo i już mamy ponad 10 640 wypożyczeń. W systemie zarejestrowało się prawie 3,5 tys. użytkowników, a to dopiero początki systemu. Codziennie dołącza do systemu kilkaset nowych użytkowników – zaznacza Marcin Jeż, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu BikeU

Operator systemu wprowadził taryfę turystyczną dla osób chcących zwiedzić miasto na rowerze. Koszt wypożyczenia pojazdu w taryfie turystycznej to 15 zł/24 h. W dedykowanym dla turystów abonamencie, na jedno konto można  wypożyczyć dwa jednoślady. W przypadku taryfy miejskiej jeden rower.

Niestety przez tydzień funkcjonowania 24 rowery zostały zniszczone.  Operator systemu-firma BikeU- przestrzega, że wypożyczenie roweru wiąże się z odpowiedzialnością, o której mowa w regulaminie na stronie. Klient w razie zniszczenia/uszkodzenia roweru jest zobowiązany do pokrycia wszelkich kosztów naprawy.

Wypożyczalnia rowerów będzie funkcjonować do 23 grudnia 2019 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *