Sukces rowerów miejskich

Box2
fot. Łukasz Piecyk

Po pierwszym tygodniu funkcjonowania rowerów miejskich Torvelo odnotowano Ponad 10640 wypożyczeń i 3492 rejestracji w systemie! Oprócz mieszkańców z rowerów chętnie korzystają także turyści.

Dostępnych jest 400 rowerów, które zlokalizowane są na 40 stacjach.

Minął zaledwie tydzień, odkąd na ulice Torunia wyjechały nowe torvelo i już mamy ponad 10 640 wypożyczeń. W systemie zarejestrowało się prawie 3,5 tys. użytkowników, a to dopiero początki systemu. Codziennie dołącza do systemu kilkaset nowych użytkowników – zaznacza Marcin Jeż, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu BikeU

Operator systemu wprowadził taryfę turystyczną dla osób chcących zwiedzić miasto na rowerze. Koszt wypożyczenia pojazdu w taryfie turystycznej to 15 zł/24 h. W dedykowanym dla turystów abonamencie, na jedno konto można  wypożyczyć dwa jednoślady. W przypadku taryfy miejskiej jeden rower.

Niestety przez tydzień funkcjonowania 24 rowery zostały zniszczone.  Operator systemu-firma BikeU- przestrzega, że wypożyczenie roweru wiąże się z odpowiedzialnością, o której mowa w regulaminie na stronie. Klient w razie zniszczenia/uszkodzenia roweru jest zobowiązany do pokrycia wszelkich kosztów naprawy.

Wypożyczalnia rowerów będzie funkcjonować do 23 grudnia 2019 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *