Sukcesy akademickich lekkoatletów

Box2 Sport Wiadomości
fot. nadesłane

Sebastian Chmara zdobył złoty medal w skoku o tyczce podczas Akademickich Mistrzostw Polskich w Lekkiej Atletyce w Bielsko-Białej. Podwójnym Akademickim Mistrzem Polski został Adrian Brzeziński.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika wystawił 10-osobową reprezentację w składzie: Zuzanna Borzewska, Magdalena Kaczmarek, Kamila Skrzypnik, Adrian Brzeziński, Sebastian Chmara, Paweł Dąbrowski, Kacper Jankowski, Kacper Rudnik, Paweł Szpejna i Mikołaj Zięba.

REKLAMA

W konkursie skoku o tyczce wygrał Sebastian Chmara, student prawa na UMK i uczestnik Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec. Uzyskał on rezultat 4,60 m.

Adrian Brzeziński, student kierunku biologia sądowa oraz uczestnik programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec, w swoim koronnym dystansie 200 m pokonał wszystkich przeciwników i ustanowił swój nowy rekord życiowy z czasem 20:95 (wiatr +1,9), zdobywając złoto zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w typie uniwersytetów. W finałowym biegu na 100 m zdobył srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoto wśród uniwersytetów z czasem 10:40 (wiatr +2,9).

Świetny występ na swoim koncie zanotował debiutujący na Akademickich Mistrzostwach Polski Kacper Rudnik, który w trójskoku zdobył 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Z rezultatem 14:44 wygrał również klasyfikację uniwersytetów.

Zuzanna Borzewska uzyskała w biegach eliminacyjnych na dystansie 100 metrów czas 11:99 (wiatr +2,9), a w finale B na tym samym dystansie uplasowała się na 6 pozycji. Jej start na dystansie 200 metrów przyniósł nowy rekord życiowy: 25:25 (wiatr -1,0). Magdalena Kaczmarek reprezentowała barwy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na dystansie 400 metrów przez płotki, a jej koleżanka Kamila Skrzypnik w skoku w dal uplasowała się na 9 miejscu w klasyfikacji uniwersytetów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *