Sukcesy Polaków i wielkie rekordy podczas Copernicus Cup [PODSUMOWANIE]

Box2 Sport Wiadomości

Tegoroczny Orlen Copernicus Cup dostarczył fanom lekkiej atletyki wielu emocji. Zebrani w Arenie Toruń kibice byli świadkami rekordu świata Armando Duplanitsa, który skoczył o tyczce na wysokość 6,17 m.

Oprócz wspomnianego rekordu świata, warto również zwrócić uwagę na wyczyn Justyny Święty-Ersetic, która w biegu na 400 metrów ustaliła nowy halowy rekord Polski z czasem 51,37.

REKLAMA

Z kolei w biegu na 800 metrów stanęła dwójka Polaków. Adam Kszczot i Marcin Lewandowski miejsca na najwyższym stopniu ustąpili jedynie Kenijczykowi Collinsowi Kipruto.

W pchnięciu kulą najlepszym z Polaków okazał się być Michał Haratyk (21,50 m), który w konkursie musiał jednak uznać wyższość Czecha Tomasa Stanka (21,86 m).

Niesamowity skok Armanda Duplantisa przejdzie do historii. Wypełniona po brzegi Arena Toruń poniosła Szweda po nowy rekord świata. Czwarte miejsce w skoku o tyczce zajął Paweł Wojciechowski, który osiągnął wynik 5,52 m. Długo nie zapomnimy emocji jakie towarzyszyły tym wyjątkowym zawodom. To jednak nie ostatnie słowo toruńskiej hali sportowej. Już niedługo gościć ona będzie lekkoatletów podczas halowych mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *