Sukcesy toruńskich Fitnessek. Zgarnęły pierwsze cztery miejsca

Box2 Sport Wiadomości

Zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific” w wyścigu w Lubawie rozpoczęły tegoroczny sezon kolarski. Na podium stanęły Dorota Przęzak, Karolina Kumięga i Paulina Pastuszek. Teraz toruńskie Fitnesski będą próbować swoich sił w Pucharze Polski w Zamościu.

Memoriał Edmunda Groszkowskiego w Lubawie, wyścig zaliczany do Mistrzostw Polski w Kryteriach Ulicznych, odbył się w miniony weekend 1-2 maja. Zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific” miały do pokonania 20 rund o długości 1,8 tys. metrów każda. Łączny dystans wyścigu wyniósł 36 km.

REKLAMA

Trasa wyścigu była bardzo wymagająca, kręte i zarazem wąskie uliczki oraz odcinki brukowe dały się we znaki startującym zawodniczkom. Torunianki od samego startu były bardzo aktywne i zdeterminowane, biorąc ciężar rozgrywania wyścigu na siebie, dyktując przy tym bardzo wysokie tempo. Cieszymy się, że szczęśliwie rozpoczęliśmy sezon w Polsce. Organizatorom i władzom Lubawy gratulujemy dobrej organizacji i dziękujemy za możliwość startu w Memoriale Edmunda Groszkowskiego – mówi dyrektor sportowy Leszek Szyszkowski.

Fitnesski z Torunia zajęły ostatecznie pierwsze cztery miejsca. Wyścig wygrała Dorota Przęzak przed Karoliną Kumięgą, Pauliną Pastuszek i Aurelą Nerlo. Przed zawodniczkami toruńskiego klubu kolejny start – w Pucharze Polski w Zamościu. Wyścig planowany jest na 7-8 maja.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *