Sukcesy toruńskich kolarek w Austrii

Box2 Sport Wiadomości
fot. TKK "Pacific"

Aurela Nerlo wygrywa w klasyfikacji generalnej, Karolina Karasiewicz trzecia, a Toruński Klub Kolarski „Pacific” został najlepszą drużyną wyścigu Sport.Land.Nö Womens Tour 2021 rozgrywanego w Austrii.

Zawody rozgrywały się od 3 do 6 czerwca. Na starcie stanęło 120 zawodniczek. Panie miały do pokonania cztery etapy nieopodal miejscowości Sankt Pölten.

REKLAMA

Pierwszego dnia rozegrana została blisko 15-kilometrowa jazda indywidualna na czas. Etap ten wygrała Karolina Kumięga, na drugim miejscu finiszowała Aurela Nerlo, trzecim Karolina Karasiewicz, a piątym Dorota Przęzak. Wynik ten zapewnił toruniankom trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień to 10 rund o długości 7,6 km. Na każdej z nich umiejscowiony był ok 700 m podjazd z nachyleniem maksymalnym do 15%. Na piątym miejscu finiszowała liderka wyścigu, Karolina Kumięga. Trzeciego dnia kolarki ścigały się na 80-kilometrowej trasie, składającej się z 20 rund po 4 km. Był to bardzo dynamiczny i trudny technicznie wyścig, składający się z dużej liczby zakrętów i wąskich dróg. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że niemal cały dystans zawodniczki pokonywały na płytach betonowych. Od startu tempo było bardzo wysokie, peleton rwał się na każdym z zakrętów. W odjazd dnia zabrały się dwie torunianki- Karolina Karasiewicz i Aurela Nerlo. Wraz z czterema innymi zawodniczkami dojechały do mety. Na drugim miejscu finiszowała Karolina Karasiewicz, a na czwartym Aurela Nerlo. Postawa Fitnessek spowodowała, iż prowadzenie w klasyfikacji generalnej przejęła Aurela Nerlo, a na drugie miejsce wskoczyła Karolina Karasiewicz.

Ostatni etap to dziewięć krętych i pagórkowatych rund, łącznie dających dystans około 93 km. Karolina Kumięga, finiszowała jako druga, zaś Dorota Przęzak była trzecia.

TKK “Pacific” ukończył wyścig ze zwycięstwem Aureli Nerlo w klasyfikacji generalnej, trzecim miejscem Karoliny Karasiewicz i piątym Karoliny Kumięgi. W klasyfikacji punktowej drugie miejsce zajęła Karolina Kumięga, trzecie Karolina Karasiewicz, natomiast w klasyfikacji górskiej druga lokatę wywalczyła Natalia Krześlak.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *