Świadczenie postojowe na Kujawach i Pomorzu. ZUS przelał już ponad 24.5 mln zł

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego do 5 maja złożyli ponad 25 tys. wniosków o wypłatę świadczenia postojowego. Łącznie takich wniosków z Kujaw i Pomorza wpłynęło niemal 31.5 tys. Toruński ZUS dokonał już wypłat na kwotę ponad 12 mln zł.

W województwie kujawsko-pomorskim wypłacono już ponad 12 tys. świadczeń na kwotę blisko 24.6 mln zł. Tylko 6 maja na konta wpłynęło ponad 2 mln zł w ramach szóstej transzy wypłat. Łącznie o świadczenie postojowe w naszym województwie wnioskowało prawie 31.5 tys. osób, co oznacza, że na wypłatę środków czeka jeszcze ok. 60 proc. wnioskodawców.

Dalsze wypłaty pieniędzy z tarczy antykryzysowej będą realizowane w kolejnych dniach i tygodniach – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. – Wypłaty postojowego są realizowane na bieżąco. Staramy się, aby wnioski o tzw. tarczę były realizowane jak najszybciej.

Oddział ZUS w Toruniu wypłacił ponad 12 mln zł, które trafiły już na konta ok. 6 tys. osób. Zdecydowana większość z nich trafiła do osób, prowadzących działalność gospodarczą. Do toruńskiego ZUS-u o świadczenie postojowe wnioskowało ok. 10 tys. przedsiębiorców i ok. 3 tys. osób, zatrudnionych na umowy cywilno-prawne.

ZUS zwraca uwagę na ostrożne wypełnianie wniosków, aby uniknąć podstawowych błędów. Najczęstszym z nich jest brak numeru rachunku bankowego. Uruchomiony został specjalny system, mający pomóc uniknąć błędów tego typu.

Błędnie wypełnionego dokumentu nie będzie można wydrukować, a tym samym przesłać do ZUS. Nowe wnioski w interaktywnych PDF dostępne są na stronie ZUS – tłumaczy Krystyna Michałek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *