Światowej sławy gwiazda wystąpi podczas Artus Festivalu 2019!

Box2 Kultura Polecamy
Fot. Łukasz Piecyk

Jesienią w Dworze Artusa w Toruniu wystąpi Mariza! Portugalska artystka wykonująca muzykę fado zaśpiewa 27 października w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Koncert odbędzie się w ramach flagowego wydarzenia Dworu Artusa – Artus Festivalu.

– Marisa dos Reis Nunes ma w Toruniu i regionie wielu fanów, stąd nasza decyzja, by zaprosić do naszego miasta portugalską wokalistkę – mówi Paulina Marcinkowska, Kierowniczka Działu Artystycznego Centrum Kultury Dwór Artusa. – Koncerty Marizy wyprzedają się w zaskakującym tempie, co świadczy o wielkiej popularności artystki. Wydarzenie będzie więc nie lada gratką dla fanów muzyki fado.

REKLAMA

Mariza w 2019 r. zagra także w Gdańsku i Poznaniu. Sprzedaż biletów na toruński koncert rozpoczęła się dziś o godz. 12.00. Nabyć je można na stronie www.artus.torun.pl oraz w kasach Dworu Artusa.

Urodzona w Mozambiku artystka swoim wyjątkowym głosem, niesamowitymi interpretacjami i genialnymi koncertami, zdobyła fanów pod każdą szerokością geograficzną. Po ponad 20 latach usianej sukcesami kariery, nic już nie musi udowadniać.

Dziś Mariza jest najwybitniejszą przedstawicielką fado, mającą wielu wielbicieli swego talentu również w Polsce. Nic dziwnego, że mająca świadomość własnej wartości Portugalka zatytułowała swoją siódmą płytę po prostu własnym pseudonimem. Naprawdę bowiem nazywa się Marisa dos Reis Nunes.

Na siódmym albumie Mariza zawarła między innymi interpretację klasycznej kompozycji “Trigueirinha”, której klimat przyjemny niczym chłodna bryza w upalny dzień, wzbogaciła o kontrabas i instrumenty perkusyjne. Piosenki na album “Mariza” współtworzyli z artystką jej stali współpracownicy, w tym Jorge Fernando, Mário Pacheco i Tiago Machado.

Ponadto współpracowali z Marizą również Matias Damásio, Héber Marques, Carolina Deslandes. Akompaniowali gitarzysta José Manuel Neto, gitarzysta flamenco i jazzowy Pedro Jóia, wiolonczelista Jaques Morelenbaum.

Bilety:
Balkon Dolny: 129 zł
Balkon Górny i Główny: 159 zł
Sektor III: 239 zł
Sektor I i III: 289 zł
VIP: 369 zł

Bilet VIP:
najlepsze miejsca na sali
bilet kolekcjonerski
plakat koncertu
voucher o wartości 50 zł do Restauracji Artus
pakiet gadżetów

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *