Świece pamięci Pawła Adamowicza zapłoną dziś w Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś we środę w całej Polsce odbędą się spotkania, które uczczą pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Również w Toruniu odbędzie się podobne spotkanie na Rynku Staromiejskim o godz. 20.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą świec. Zostaną one ułożone w Najgorętsze Serce Świata. Intencją wydarzenia jest wsparcie dla bliskich zamordowanego prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Organizatorem spotkania jest Kujawsko-Pomorski Komitet Obrony Demokracji.

Również Komitet Obrony Demokracji organizuje specjalny autokar dla osób z Torunia chcących wziąć udział w pogrzebie prezydenta, który odbędzie się sobotę o godz. 12 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, gdzie zostanie pochowany prezydent.

Chętni do udziału w pogrzebie proszeni są o kontakt z Agatą Musiał pod numerem telefonu 729 055 216. Wyjazd z Torunia o godz. 8.00 z ul. K. Gregorkiewicza (od Placu św. Katarzyny). Koszt przejazdu to ok. 40 zł. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona).     

Rodzina zmarłego zwraca się z prośbą o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy na pogrzeb. Za te fundusze można wesprzeć organizacje, które popierał Paweł Adamowicz. Wolontariusze będą czekali pod kościołem. Zbiórka będzie prowadzona na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Hospicjum im. Księdza Dutkiewicza w Gdańsku.

– Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża – mówi żona prezydenta Adamowicza.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.