Święta, Sylwester – jakie imprezy planuje miasto? Znamy harmonogram

Box2 Wiadomości
Ubiegłoroczne iluminacje świąteczne/fot. Łukasz Piecyk

Choć mamy jeszcze listopad, to w Toruniu już trwają przygotowania do świąt. Na Rynku Staromiejskim kolejny raz stanie Bożonarodzeniowy Jarmark, ulice rozbłysną świątecznymi iluminacjami, a wiele będzie się też działo jeśli chodzi o wydarzenia. Jak będą wyglądały tegoroczne święta?

Inauguracja okresu świątecznego planowana jest na 27 listopada. Jarmark Bożonarodzeniowy obejmował będzie 40 stoisk z rękodziełem, dekoracjami czy regionalnymi produktami spożywczymi. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji, jak karuzela wenecka i diabelskie koło młyńskie.

W niedzielę 5 grudnia odbędzie się Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów. Na ulicach miasta zaroi się od biegaczy w mikołajowych czapkach, którzy będą mieli do wyboru cztery dystanse: 5 km Nordic Walking oraz w biegu kolejno 5 km, 10 km i półmaraton.

Na 17 grudnia zaplanowano Wielką toruńską świąteczną ślizgawkę – Christmas on ice. W programie wydarzenia m.in. koncert duetu jazzowego Jana Gembali – Christmas Song’s, konkursy hokejowe i taneczne, występ solistów klubu AXEL Toruń czy dyskoteka na lodzie.

Od 27 listopada do 19 grudnia na Rynku Staromiejskim odbywać się będą liczne koncerty. Poniżej przedstawiamy ich harmonogram:

  • Mirosław Deredas wraz z zespołem – wspomnienie Krzysztofa Krawczyka – 27.11. br.
  • Zespół Polo – 28.11. br.
  • Big Joe Cover Band – 4.12. br.
  • Koncert – Wiktoria Gołuńska i Piotr Pokutycki – 10.12. br.
  • Elvis po polsku! Koncert polskiego Elvisa Presleya – 11.12. br.
  • Krzysztof Iwaneczko – 12.12. br.
  • Jagoda Kret z zespołem – 19.12.br.

Tradycyjna Wigilia Miejska na Rynku Nowomiejskim odbędzie się 21 grudnia. Kolejnego dnia rozpocznie się kolędowanie przy szopce, które potrwa aż do 5 stycznia.

Miasto poinformowało też o planach na Sylwestra. Tym razem również będzie się dało odczuć trwającą pandemię Covid-19. Na miejskich budynkach będzie można dostrzec projekcje z noworocznymi życzeniami, a w CKK Jordanki odbywać się będą okolicznościowe koncerty –  Wielka Gala Sylwestrowa 31 grudnia i Prezydencka Gala Noworoczna 1 stycznia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *