Święta w Muzeum Toruńskiego Piernika. Weź udział w pysznych warsztatach

Kultura
Fot. nadesłane

Czym jest piernik? Dlaczego stał się symbolem świąt i jak samodzielnie można wypiec go w domu? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów, gier i zabaw odbywających się między 18 a 30 grudnia w Muzeum Toruńskiego Piernika.

Projekt „Boże Narodzenie piernikiem pachnące” organizowany jest przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Zainaugurowany zostanie w poniedziałek 18 grudnia o godz. 10 „Porankiem dla najmłodszych”. Spotkania te odbywać się będą codziennie, od poniedziałku do piątku.

REKLAMA

Organizatorzy wydarzenia zaplanowali dla dzieci wspólne układanie puzzli o tematyce „piernikowej”, smaczne filmowe projekcie, konkursy oraz degustacje.

W poniedziałek 18 grudnia o godz. 11 zapraszamy również na „Piernikowe herbarium” – mówi Hubert Smolarek z Muzeum Okręgowego w Toruniu. – W trakcie warsztatów poznamy najważniejsze przyprawy wchodzące w skład ciasta piernikowego, ich właściwości, historię i inne niż kulinarne zastosowanie. Zwieńczeniem spotkania będzie tworzenie własnej mieszanki przypraw.

Od 18 do 21 grudnia, na parterze Muzeum Toruńskiego Piernika, trwać będą warsztaty malowania i złocenia pierników, a między 18 a 30 grudnia dzieci będą mogły wziąć udział w spotkaniach warsztatowych „Idą, idą Święta”. W ich trakcie samodzielnie wykonają piernikowe ciasto i stworzą wyjątkowe ozdoby na choinkę.

Na każde spotkania warsztatowe obowiązują wcześniejsze zapisy. Tych dokonywać można pod numerami telefonu: (56) 656-70-90 oraz (56) 656-70-86.

Koszt udziału w warsztatach: bilet normalny – 13 zł, bilet ulgowy – 9 zł. Szczegółowe informacje dostępne są na www.muzeum.torun.pl.

Tagged