Święta w… październiku? [FELIETON]

Opinie Wiadomości
Wojciech Klabun, Przewodniczący Klubu Radnych PiS w RMT

W ostatnią sobotę listopada na Rynku Staromiejskim został otwarty dla mieszkańców i gości Torunia Jarmark Bożonarodzeniowy A.D. 2021. Po uroczystej inauguracji, której towarzyszyła wielka parada orkiestry dętej, zostały zapalone światła na miejskiej choince, a odwiedzającym przygrywały lokalne zespoły muzyczne.

W tym roku oprócz 40 stoisk, na których można zaopatrzyć się w świąteczne (choć nie tylko) produkty, głównymi atrakcjami są diabelskie koło młyńskie oraz karuzela wenecka.

REKLAMA

Zwyczajowo przyjmuje się, że z początkiem grudnia w przestrzeniach miejskich zaczyna panować świąteczny klimat – pojawiają się choinki, ozdoby, a z głośników sączą się nieśmiertelne „Last Christmas” zespołu Wham!, „All I want for Christmas is you” Mariah Carey czy „Jest taki dzień” Czerwonych Gitar.

Niestety, od kilku lat sklepy zaczęły prześcigać się w jak najszybszym rozstawianiu bożonarodzeniowych scenografii. Jeszcze niedawno nie do pomyślenia byłoby zobaczenie świątecznych ozdób przed Świętem Zmarłych, choć ostatnio można zauważyć pierwsze świąteczne akcenty już w… październiku. Że nie wspomnę o pojawiających się w lecie wyprzedażach czekoladowych Mikołajów.

To wszystko sprawia, że święta i przygotowania do nich nam powszednieją, przyzwyczajamy się do świątecznych klimatów i nawet grudniowa przerwa nie jest w stanie często przywrócić odpowiedniej harmonii. Tym bardziej że zmiany postępujące w klimacie nie gwarantują białego puchu w momencie, kiedy wypatrujemy pierwszej gwiazdki…

P.S. Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy będzie czynny do 21 grudnia.

2 thoughts on “Święta w… październiku? [FELIETON]

 1. Ten felieton radnego Klabuna, to kolejny dowód, jak bardzo zawodzi on zaufanie wyborców toruńskich.
  Coś powinien napisać, bo się zobowiązał wobec Tylko Toruń- więc napisał:
  że zauważył oświetlenie świąteczne w centrum miasta.
  No wybitny człowiek.
  Znany badacz wpływu “malunków” na przejściach dla pieszych, na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 2. KLABUNOWANIE.
  Czy dotychczasową działalność Klabuna Wojciecha, w radzie miasta, można nazwać “klabunowaniem”?
  Chyba tak.
  Może nawet- bardzo tak.
  Rzecz jasna, radny swoim klabunowaniem
  i tak nie dorówna wybitnemu radnemu, wybitnemu politykowi
  Hartwich- delfin- Jakubowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *