Święta w Toruniu. Taki będzie weekend! [Plan wydarzeń]

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W świąteczny weekend w Toruniu także dużo się dzieje! Warto wyjść na spacer i zajrzeć do Ogrodu Zoobotanicznego, a w Wielką Sobotę także na Rynek Staromiejski, gdzie odbędzie się święcenie pokarmów. Jakie wydarzenia czekają na nas od piątku do poniedziałku?

PIĄTEK 19 kwietnia

  • godz. 10:00-18:00 Wielkanoc w Ogrodzie Zoobotanicznym

Jak co roku Ogród Zoobotaniczny w Toruniu będzie otwarty dla zwiedzających przez cały okres Świąt Wielkanocnych. To doskonały pomysł na wielkanocny spacer po odejściu od świątecznego stołu. Specjalnie przygotowaną na ten czas atrakcją będzie zagródka z małymi, żółciutkimi kurczaczkami oraz wystawa jaj różnych gatunków ptaków, które można zobaczyć w ptaszarni. Warto też zobaczyć urodzone niedawno zwierzęta: arui, takina miszmi i przybyłe niedawno do ogrodu pandy małe.

  • godz. 22:00 Koncerty Wielkotygodniowe: Muzyka ciszy, kościół WNMP

Kiedy po zakończonych liturgiach wielkopiątkowych wszystkie parafie pogrążą się w głębokiej ciszy, w jednym z najpiękniejszych toruńskich kościołów, przy zabytkowym Grobie Pańskim, rozpocznie się muzyczna adoracja. Wykonawcy: Schola Cantorum Thorunensis, Iwona Łazowy-Szczepanowska – sopran, Kinga Litowska – sopran, Magda Aniszkiewicz – sopran, Judyta Martewicz – sopran, Maria Kamińska – alt, Małgorzata Waczyńska – alt, Karol Bartosiński – kontratenor, Jakub Pruszek – tenor, Marcin Wątorski – tenor, Paweł Pawłowicz – baryton, Bartosz Frąckowiak – bas, Michał Hajduczenia – bas, Paweł Głowiński – dyrygent, ks. prałat Wojciech Niedźwiecki – słowo. W programie: G.P. da Palestrina – Stabat Mater, G. Allegri – Miserere, K. Szymanowski – Spraw, niech płaczę (ze Stabat Mater), M. Pospieszalski (opr.) – Dobranoc, Głowo Święta. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Musica Vera przy wsparciu Gminy Miasta Toruń i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp wolny.

SOBOTA 20 kwietnia

  • godz. 10:00-18:00 Wielkanoc w Ogrodzie Zoobotanicznym

Specjalnie przygotowaną na ten czas atrakcją będzie zagródka z małymi, żółciutkimi kurczaczkami oraz wystawa jaj różnych gatunków ptaków, które można zobaczyć w ptaszarni. Warto też zobaczyć urodzone niedawno zwierzęta: arui, takina miszmi i przybyłe niedawno do ogrodu pandy małe.

  • godz. 12:00 Święcenie pokarmów, Rynek Staromiejski

tradycyjnie w Wielką Sobotę zapraszamy mieszkańców na Rynek Staromiejski na święcenie pokarmów, którego dokona biskup diecezji toruńskiej ks. Wiesław Śmigiel.

  • godz. 16:00 Mecz FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola, Hala UCS

Mecz 15. kolejki Polskiej Futsal Ekstraklasy sezonu 2018/2019: Futsal: FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola. 

NIEDZIELA 21 kwietnia

  • godz. 10:00-18:00 Wielkanoc w Ogrodzie Zoobotanicznym

Ogród będzie czynny przez całą Wielkanoc. Specjalnie przygotowaną na ten czas atrakcją będzie zagródka z małymi, żółciutkimi kurczaczkami oraz wystawa jaj różnych gatunków ptaków, które można zobaczyć w ptaszarni. Warto też zobaczyć urodzone niedawno zwierzęta: arui, takina miszmi i przybyłe niedawno do ogrodu pandy małe.

PONIEDZIAŁEK 22 kwietnia

godz. 10:00-18:00 Wielkanoc w Ogrodzie Zoobotanicznym

  • godz. 10:00 Rajd Wielkanocny z “Przygodą”, zbiórka uczestników na parkingu przy NETTO, ul.Polna/Szosa Chełmińska 

Tradycyjny wielkanocny rajd rowerowy, organizowany przez Klub Turystyki Kolarskiej “Przygoda” OM PTTK. Trasa powiedzie na Barbarkę i z powrotem – ok. 15 km. Na Barbarce konkursy z nagrodami, po drodze na trasie szukanie jajka wiekanocnego. Zapraszamy wszystkich posiadających sprawny rower. Osoby niepełnoletnie mągą uczestniczyć w imprezie pod opieką osoby dorosłej. Wycieczkę poprowadzą: przodownicy turystyki kolarskiej PTTK: Barbara i Jacek Joachimiak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *