Świetne wyniki zawodników Copernicusa na mistrzostwach Polski

Box2 Sport Wiadomości

Olga Wankiewicz i Kacper Hoppa zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na 84. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym we Włoszakowicach. Oboje wywalczyli srebrne medale.

Zawodniczka ze Złotorii straciła 48 sekund do zwyciężczyni – rok młodszej Malwiny Mul z drużyny KLKZ “Azalia” Brzóza Królewska. Dla 18-letniej zawodniczki to świetny wynik tym bardziej dlatego, że w połowie zeszłego sezonu doznała kontuzji i przechodziła długą rehabilitację.

W tym samym wyścigu pojechała jeszcze jedna zawodniczka toruńskiej drużyny, Agata Kowalska. 17-latka zajęła 6. miejsce.

Kacper Hoppa był o 19 sekund wolniejszy od swojego rówieśnika z UKS-u Koźminianki Koźminek, Łukasza Juszczaka.

UKS Copernicus Toruń CCC zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej drugiego dnia mistrzostw z dorobkiem 46 punktów. Najlepszy był Warszawski Klub Kolarski, który zgromadził na swoim koncie 64 punkty.