Świetni Amerykanie. Twarde Pierniki wygrały bez Obiego Trottera

Box2 Sport Wiadomości
fot. Róża Koźlikowska | @FotRose

Pierwsza połowa była popisem jednego gracza, Donovana Jacksona. Amerykanin schodził na przerwę z 25 oczkami na koncie. Po przerwie już nie był aż tak skuteczny, ale Polskiemu Cukrowi Toruń udało się utrzymać prowadzenie.

Podopieczni trenera Zawadki wciąż mają szansę na awans do fazy Play-Off. Wiele osób jednak myślało, że dziś ta szansa oficjalnie zniknie. Torunianie grali z zajmującym wyższe miejsce w tabeli Startem Lublin, a w dodatku bez swojego podstawowego rozgrywającego, Obiego Trottera, który dokończy sezon w II lidze włoskiej.

REKLAMA

Początek meczu był nerwowy i torunianie popełnili wiele prostych strat. Szybko jednak wrócili do dobrej gry i pierwszą kwartę wygrali dziesięcioma punktami.

Obraz gry nie zmieniał się w drugiej kwarcie, którą Twarde Pierniki wygrały różnicą ośmiu oczek. Świetny w pierwszych dwóch kwartach był Donovan Jackson, który trafiał z praktycznie każdej pozycji. Rzucający pobił swój rekord punktowy w tym sezonie, ale nie udało się pobić rekordu dotyczącego liczby punktów zdobytych w jednym meczu, choć się na to zanosiło.

Rekord wyrównał natomiast Sherron Dorsey-Walker z drużyny gości, który zdobył 35 punktów. To jednak nie wystarczyło do tego, aby zapewnić swojej drużynie zwycięstwo.

Donovan Jackson po przerwie zdobył 8 punktów i zakończył spotkanie z 33 punktami na koncie. Gdy był on mniej skuteczny lub lepiej kryty przez rywali, odpowiedzialność za zdobywanie punktów brał na siebie Keyshawn Woods, który zdobył w tym spotkaniu 25 oczek.

Bardzo dobry mecz rozegrał także Damian Kulig, który do 17 punktów dołożył 5 zbiórek, 5 asyst i 3 bloki. Reprezentant Polski tak dominował pod koszami, że centrzy drużyny gości Roman Szymański i Devin Searcy zdobyli łącznie zaledwie 4 punkty.

Punkty dla torunian zdobywali: Jackson 33, Woods 25, Kulig 17, Cel 10, Diduszko 6, Bragg 5, Ramljak 5, Samsonowicz 3.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *