Święto Bydgoskiego Przedmieścia. To już w ten weekend

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W najbliższy weekend mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia będą świętować. Już 12 raz odbędzie się tam święto dzielnicy, które potrwa aż dwa dni. W planach m.in. występy muzyczne i teatralne.

Organizatorem wydarzenia jest Domkultury Bydgoskie Przedmieście, które zaprasza mieszkańców do zgłaszania własnych pomysłów i inicjatyw. Szczegóły na temat Święta Bydgoskiego Przedmieścia znaleźć można w wydarzeniu na Facebooku.

– Wydarzenie jest sumą kilkudziesięciu inicjatyw odbywających się w całej dzielnicy oraz kilkunastu wydarzeń widowiskowych. Organizatorami Święta są sami mieszkańcy, miłośnicy i sympatycy Bydgoskiego Przedmieścia, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, firmy i grupy nieformalne. Każdy może zgłosić do programu swoje wydarzenie lub zrealizować autorską inicjatywę. Wszystkie wydarzenia odbędą się w poszanowaniu zasad reżimu sanitarnego – czytamy w jego opisie.

Do tej pory do organizatorów wpłynęły już propozycje m.in. wspólnego sąsiedzkiego obiadu, pchlego targu, kawiarenki sąsiedzkiej czy spaceru tematycznego z przewodnikiem. Część artystyczna skupi się w amfiteatrze w Parku Miejskim, ale nie będzie się do niego ograniczać. Wszystko wpisywać się będzie w ideę Święta Bydgoskiego Przedmieścia.

– Idea Święta Bydgoskiego Przedmieścia opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery tej dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknej architektury i historii, rzemiosła, a także wyjątkowych ludzi. Program Święta koncentruje się na małych wydarzeniach, dziejących się równolegle w podwórkach, alejkach parkowych i ukrytych zakamarkach. Wydarzenia stanowią dla sąsiadów zachętę do bliższego poznania się, a dla mieszkańców i miłośników dzielnicy – do spojrzenia w górę i przyjrzenia się ukrytym architektonicznym detalom, a społeczność Torunia do odkrycia walorów wypoczynkowych i estetycznych Bydgoskiego – twierdzą organizatorzy wydarzenia.

Organizatorzy zapewniają, że postarają się jak najbardziej ułatwić udział w świętowaniu osobom z niepełnosprawnościami i zapraszają do kontaktu. Więcej informacji na temat Święta Bydgoskiego Przedmieścia znaleźć można na stronie wydarzenia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.