Święto Niepodległości w Toruniu w tym roku skromnie

Box1 Wiadomości
Fot. Pixabay

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w tym roku będą zorganizowane w innej formie niż dotychczas. Obostrzenia epidemiczne nie pozwolą na tłumne świętowanie. Prezydent Michał Zaleski zachęca jednak do dekorowania okien i balkonów biało-czerwonymi barwami.

Proszę, aby na naszych balkonach i loggiach pojawiły się biało-czerwone barwy. Nie pójdziemy tłumnie w pochodzie, nie będziemy licznie spotykać się przed pomnikami, ale możemy pomyśleć o zbliżającym się święcie, mieć radość w sercu, a na zewnątrz wywiesić biało-czerwone barwy – mówił prezydent Michał Zaleski na dzisiejszej konferencji prasowej.

Oficjalne uroczystości będą w tym roku symboliczne. Delegacje złożą kwiaty na cmentarzu przy ul. Grudziądzkiej, w pobliżu placu ToMiTo oraz pod pomnikami gen. Hallera i marszałka Piłsudskiego. Natomiast o 10.30 odbędzie się msza w kościele garnizonowym, ale ilość miejsc będzie znacznie ograniczona.

W zmienionej formie odbędzie się także finał Toruńskiego Biegu Wolności. Biegi będzie można odbyć indywidualnie, w całej Polsce i na wybranej przez siebie trasie w dniach 11 listopada – 5 grudnia 2020 r. Najważniejsze, aby jednorazowo przebiec dystans 5 km i zarejestrować bieg na dowolnym urządzeniu, umożliwiającym wykonanie zrzutu ekranu z widocznym dystansem i czasem. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza rejestrującego i wpłata 30 zł wpisowego, a później wysłanie zrzutu ekranu przez kolejny formularz.

Przypominamy także o zmianach w rozkładach jazdy MZK.

Tagged

1 thought on “Święto Niepodległości w Toruniu w tym roku skromnie

  1. Nadchodzi ! Nadchodzi ! MarSz Niepodległości 2020
    (hasło: “Nasza Cywilizacja – Nasze Zasady”)
    Polacy-Rodacy wszyscy do Warszawy w środę 11 Listopada !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *